ایجاد ظرفیت برای بورس کردن معلمان و اساتید آموزشکده های سما

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   28 اردیبهشت 1391-17 May 2012بازدید 2718
ایجاد ظرفیت برای بورس کردن معلمان و اساتید آموزشکده های سما


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: باید برای بورس کردن معلمان و اساتید آموزشکده های سما در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد ایجاد ظرفیت شود.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دوازدهمین گردهمایی سراسری روسای آموزشکده های فنی و حرفه ای سما با بیان اینکه وجود بیش از 630 مرکز آموزشی و حضور بیش از 50 هزار دانش آموز و 90 هزار دانشجو و بیش از 100 آموزشکده نشان دهنده رشد علمی سازمان سما است گفت:سازمان سما باید به ارتقای کیفیت بنگرد و نهادینه کردن تحقیق و آموزش میان دانش آموزان یکی از این راهها است.

وی افزود:فرهنگ دینی و اسلامی همراه با ارتقای کیفیت در آموزش باید به دقت نگریسته شود ضمن اینکه فضاهای ساخته شده برای آموزشکده های سما باید همچنان فعال بوده بلکه افزایش نیز بیابد.

دانشجو با اشاره به برآوردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی و در راه بودن موج دوم متقاضیان تحصیل در دوره های آموزش عالی گفت: ظرفیت های جدیدی باید ایجاد شود.

وی تصریح کرد:سیاست عقد قراردادهای یک ساله با اساتید و معلمان مناسب بود اما اکنون شرایط عوض شده است و بنابراین باید پس از یک دوره 5 ساله برای کارمندان و اعضای هیات علمی آموزشکده های سما،امنیت شغلی پایدار فراهم شود.

دانشجو در ادامه پیشنهاد ارائه دوره های کاردانی پیوسته در آموزشکده های سما را ارائه کرد و گفت: پس از این موضوع بهتر است نام آموزشکده به دانشکده تغییر کند.

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: با توجه به اینکه زمینه های زیادی در اختیار دانشگاه علوم و تحقیقات است در صدد هستیم تا بعضی از آنها را در اختیار واحدهای سما قرار داده تا از این راه به این واحدها کمک شود.

دانشجو با اشاره به اینکه نخستین دغدغه باید درک فرهنگ دینی باشد گفت:در فرهنگ اسلامی گرانمایه ترین بی نیازی علم است ضمن اینکه سازمان سما باید بیندیشد تا در رقابت با سایر مراکز آموزشی پیشی گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:به کار گیری افراد بازنشسته در آموزشکده های سما دارای نکات مثبت و منفی است که از نکات مثبت آن می توان بکارگیری افراد مجرب در این سازمان را نام برد ضمن اینکه باید به دنبال منابع مالی جدیدی باشیم و برای کسب درآمدهای بیشتر نباید با افزایش فشار بر جامعه یعنی با افزایش شهریه ها یا کاهش حقوق کارمندان میسر شود.

دانشجو در ادامه تاکید کرد:احتمال تعطیلی روزهای پنج شنبه بیش از 80 درصد است اما این موضوع باید با دقت بررسی شود.ایجاد ظرفیت بورس کردن معلمان اساتید آموزشکده های سما
اخبار روزنامه ها