شروع دهمین نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیرایرانی کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   28 اردیبهشت 1391-17 May 2012بازدید 1424


شروع دهمین نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیرایرانی کشور

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: دهمین آئین نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیرایرانی کشور در اصفهان آغاز شد.


دهمین آئین نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیرایرانی سراسری کشور با قرائت پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز به کار کرد.

در بخشی از این پیام که توسط شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرائت شد، با تأکید بر دو قطبی کردن جهان توسط مستکبرین به تولید‌کننده و مصرف‌کننده، پیشرفته و عقب مانده تأکید شده است: انقلاب اسلامی ایران با چند دهه تلاش علمی و کسب افق‌های مختلفی از عمل و فناوری توانست علم را از انحصار قدرت‌های جهان‌خوار خارج کند. جمهوری اسلامی با اعتقاد بر اینکه پیشرفت برای کل بشریت حق همه آنهاست، پذیرای تمامی دانشجویان جهان برای کسب علم در ایران خواهد بود که همین نشست با حضور دانش‌آموختگان خارجی گواه این مدعاست.

پس از قرائت این پیام، مجتبی بذرافشان مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرهنگ ملل در حاشیه دهمین نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیر ایرانی سراسر کشور گفت: در این نمایشگاه 20 کشور حضور داشته و محصولات فرهنگی خود را به نمایش گذاشته‌‌اند.

به گفته بذرافشان، در این همایش از 220 دانش‌آموخته تقدیر می‌شود که 56 نفر از آنها از مقطع کارشناسی‌، 132 نفر از مقطع کارشناسی ارشد و  32 نفر نیز از مقطع دکترای تخصصی فارغ‌التحصیل می‌شوند.

در این همایش دانش‌آموختگانی از 31 کشور جهان حضور دارند.

این مراسم کماکان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال برگزاری است که با سوگندنامه دانش‌آموختگان به اتمام خواهد رسید.
نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیرایرانی
اخبار روزنامه ها