هدفمند شدن بورسیه دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   26 خرداد 1391-15 June 2012بازدید 2501
هدفمند شدن بورسیه دانشجویان

به کارگیری بورسیه ها در رفع مشکلات کشور

مدیر کل دانشجویان خارج و بورس وزارت علوم از هدفمند کردن بورس وزارت علوم خبر داد و گفت: نباید به کارگیری دانشجویان بورسیه محدود به عضو هیات علمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن مسلمی نائینی در دومین گردهمایی دانشجویان بورس دکتری داخل کشور که در دانشگاه تهران برگزار شد، اعلام کرد: در حال حاضر 2 هزار و 800 دانشجو در داخل کشور و 450 دانشجو در خارج از کشور بورس هستند.
وی یکی از اهداف برگزاری همایش مذکور را توانمند سازی دانشجویان بورسیه دکتری عنوان کرد و ادامه داد: این دانشجویان علاوه بر اینکه دانشجوی دکتری هستند در دانشگاه هم تدریس می کنند که برای موثر واقع شدن باید با روش تعلیم و تربیت آشنا باشند و این نیاز به توانمند سازی دارد.

مدیر کل دانشجویان خارج و بورس وزارت علوم به هدفمند کردن بورس وزارت علوم اشاره کرد و گفت: نباید به کارگیری دانشجویان بورسیه محدود به عضو هیات علمی شود بلکه باید از وجود دانشجویان بورسیه در رفع نیازهای کشور استفاده کرد.

وی یادآورشد: در تمام دنیا هم تامین عضو هیات علمی از طریق بورس تنها درصد کمی از هدف بورس را به خود اختصاص می دهد و هدف اصلی حل مشکلات کشور است.

مسلمی نائینی با بیان اینکه  تحقیقات کاربردی باید از طریق بورس انجام شود ادامه داد: باید بورس ها را طوری هدایت کنیم که در این جهت حرکت کنند.

وی خطاب به دانشجویان بورسیه ادامه داد: از هم اکنون برای تحقیقات کاربردی تمرین کنید، با راه اندازی دکترای پژوهش محور انجام این تحقیقات با توجه به ارتباطی که بین دانشگاه و صنعت ایجاد می شود تسهیل شده و راحت تر می شود در این زمینه کار کرد.


هدفمند شدن بورسیه دانشجویان
اخبار روزنامه ها