نرخ مقرری دانشجویان بورسیه خارج تغییر کرد و اعلام نتایج معترضان بورس هفته نخست شهریورماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   03 امرداد 1391-24 July 2012بازدید 2511

نرخ مقرری دانشجویان بورسیه خارج تغییر کرد و اعلام نتایج معترضان بورس هفته نخست شهریورماه

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم از تغییر در نرخ مقرری دانشجویان بورسیه خبر داد و زمان مشخص شدن نتیجه درخواست معترضان بورس دکتری تخصصی را هفته نخست شهریورماه اعلام کرد.

حسن مسلمی نائینی اضافه کرد: اعلام نتایج بورس دکتری تخصصی کماکان ادامه دارد و تاکنون نتایج نهایی نزدیک به 230 متقاضی برای اعزام اعلام شده است.

وی گفت: تقریباً بیش از 300 دانشجو برای بورس دکتری تخصصی پذیرفته خواهند شد.

به گفته معاون امور دانشجویان خارج وزارت علوم، تعدادی از متقاضیان که در این مرحله پذیرفته نشدند تقاضای تجدید نظر داشتند که این درخواستها نیز هفته نخست شهریورماه اعلام خواهد شد.

مسلمی نائینی تاکید کرد که پذیرفته شدگان تا اواخر سال 92 فرصت اعزام دارند.

معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم همچنین خبر از تغییر در نرخ مقرریها داد و اعلام کرد که درصد مقرری برای هر کشور طوری که به نفع دانشجویان باشند تغییر کرد.

وی در این باره توضیح داد که رقم این مقرریها پس از تایید در هیأت دولت اعلام خواهد شد و در حال حاضر نمی توان هیچ رقمی را تا پیش از تصویب نهایی، رسانه ای کرد.

این مقام مسئول در وزارت علوم خاطرنشان کرد که رقم جدید مقرریها در شورای بورس وزارت علوم تصویب شد اما لایحه آن باید به تصویب نهایی هیأت دولت برسد.

مسلمی نائینی تاکید کرد که اجرایی شدن این مقرریها از ابتدای مهرماه سال جاری صورت خواهد گرفت.مقرری مقرری دانشجویان بورسیه خارج دانشجویان بورسیه اعلام نتایج معترضان بورس معترضان بورس
اخبار روزنامه ها