اعلام آخرين وضعیت برای اعزام دانشجويان بورسيه به کانادا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   02 مهر 1391-23 September 2012بازدید 2693

اعلام آخرين وضعیت برای اعزام دانشجويان بورسيه به کانادا


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: رئيس سازمان امور دانشجويان با تاکيد بر اينکه دانشجويان بورسيه وزارت علوم مي توانند به جز کانادا در کشورهاي ديگر ادامه تحصيل دهند، گفت: تقريباً تمام رشته هايي که در کانادا داير است در ساير کشورها نيز وجود دارد.


محمود ملاباشي اضافه کرد: تمام ظرفيتهاي پذيرش دانشجو که در کانادا نيست، اگر به عنوان مثال سالانه 200 دانشجو به کانادا اعزام مي شدند اين ظرفيت مي تواند در کشورهاي ديگر ادامه تحصيل دهد و تقريباً تمام رشته هايي که در کانادا است در روسيه، چين، ژاپن و ساير کشورها نيز وجود دارد.


وي درباره آخرين تصميمات براي اعزام دانشجويان بورسيه وزارت علوم به کانادا گفت: اين کشور ويزا نمي دهد و پيگيري امور مربوط به ويزا از عهده سازمان امور دانشجويان خارج است. پيش از اين وزارت امور خارجه به سفارت کانادا مي نوشت که به دانشجويان بورسيه شده ويزا دهد اما اين شرايط ديگر امکانپذير نيست.


رئيس سازمان امور دانشجويان افزود: تنها در صورتي مي توان امور مربوط به ويزاي بورسيه ها را پيگيري کرد که دفتر حفظ منافع فعال شود، برخي دانشجويان حتي براي دريافت ويزايشان به کشورهاي ديگر مراجعه مي کنند.


به گفته ملاباشي اينکه چه دانشجويي اعزام شود يا نشود توسط سازمان امور دانشجويان تصميم گيري مي شود اما در کل هيچ منعي براي اعزام دانشجو به هيچ کشوري به جز انگليس وجود ندارد و وزارت علوم تنها براي انگليس هيچ دانشجويي را بورس نمي کند.اعزام دانشجويان بورسيه به کانادا اعزام دانشجو بورسيه کانادا بورسيه
اخبار روزنامه ها