بودجه مصوب مجلس جهت اعزام بورسیه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   17 مهر 1391-08 October 2012بازدید 1582
بودجه مصوب مجلس جهت اعزام بورسیه‌ها

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر : رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: اعزام بورسیه ها با بودجه ای که مجلس شورای اسلامی پیش از این مصوب کرده و باید از سوی معاونت راهبردی ریاست جمهوری ابلاغ شود، صورت می گیرد.

محمود ملاباشی، اضافه کرد: وزارت علوم به دنبال تامین اعتبارات اعزام دانشجویان بورسیه و منتظر ابلاغ بودجه بورسیه ها از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است.

وی گفت: زمان اعزام بورسیه ها بستگی به تکمیل و ابلاغ این بودجه دارد که رقم آن پیش از این توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده بود اما از رقم دقیق این بودجه الان اطلاعی ندارم.

معاون وزیر علوم در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره حل دو هفته ای مشکلات بورسیه ها که هفته گذشته وزیرعلوم وعده آن را به بورسیه ها داده بود، اظهار داشت: در جلسه ای که با هیأت دولت برگزار کردیم امیدواریم تا یکی دو هفته آینده این مشکلات حل و بودجه ارزی و ریالی بورسیه ها از سوی بانک مرکزی و معاونت راهبردی ریاست جمهوری در اختیار وزارت علوم قرار گیرد.

تامین منابع ارزی غیربورسیه ها

معاون وزیر علوم همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر درباره تخصیص ارز دولتی به دانشجویان غیربورسیه گفت: روی تخصیص ارز دولتی به غیربورسیه ها بحث است.

وی ادامه داد: از این رو به دنبال تدوین آیین نامه ای هستیم که اگر بشود بتوان برای غیربورسیه ها هم ارز دولتی در نظر گرفت.


بودجه مصوب مجلس اعزام بورسیه‌
اخبار روزنامه ها