ایجاد دفتر مؤسسه آلمانی اعزام دانشجو DAD در دانشگاه شهید بهشتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   12 آذر 1391-02 December 2012بازدید 1954
ایجاد دفتر مؤسسه آلمانی اعزام دانشجو DAD در دانشگاه شهید بهشتی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: معاون وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ایران و مؤسسه آلمانی DAD گفت: فعالیت این مؤسسه در قالب ایجاد دفتری در دانشگاه شهیدبهشتی پی‌گیری می‌شود.

احتمال ایجاد دفتر مؤسسه آلمانی اعزام دانشجو DAD در دانشگاه شهید بهشتی

ارسلان قربانی، معاون وزیر علوم در امور بین‌الملل ، افزود: فعالیت مؤسسه تبادل آکادمیک آلمان (DAD) در ایران به صورت هماهنگ نبود و با انعقاد تفاهم‌نامه میان ایران و این مؤسسه قرار است فعالیت‌های آن در کمیته مشترک بررسی شود.

وی بیان داشت: براساس تفاهم‌نامه مشترک، کمیته‌ای میان وزارت علوم و مؤسسهDAD تشکیل می‌شود و در این کمیته موضوع نحوه اعزام و بورس دانشجویان مورد بررسی قرار‌ می‌گیرد.

معاون وزیر علوم در امور بین‌الملل تصریح کرد: در این کمیته مشترک قرار است موضوع اعزام و بورس دانشجو از طریق مؤسسه DAD براساس اولویت‌ها و شاخص‌های کشور ایران باشد.

قربانی خاطرنشان کرد: اولویت وزارت علوم برای اعزام و بورسیه دانشجویان ایرانی برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی است و این موضوع نیز در کمیته مشترک وزارت علوم و مؤسسه DAD عنوان خواهد شد.

به گفته وی سالانه حدود 100 دانشجوی ایرانی از طریق مؤسسه DADبه کشور آلمان اعزام می‌شوند.

معاون وزیر علوم در امور بین‌الملل تصریح کرد: علی رغم تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران نگاه کشورهای غربی به ویژه کشور آلمان به ایران یک نگاه مثبت و ایجابی است.


دفتر مؤسسه آلمانی اعزام دانشجو DAD دانشگاه شهید بهشتی
اخبار روزنامه ها