پرداخت مقرری 10میلیاردتومانی بورسیه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   23 آذر 1391-13 December 2012بازدید 1417پرداخت مقرری 10میلیاردتومانی بورسیه‌ها

معاون پشتیبانی سازمان امور دانشجویان از تامین منابع مالی مقرریهای عقب مانده شش ماهه دوم دانشجویان بورسیه به مبلغ 10 میلیارد تومان خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمدحسن مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: طی دو روز گذشته لیست هر 407 دانشجوی بورسیه که باید مقرری و شهریه شش ماهه دوم را دریافت کنند آماده و روز گذشته برای بانک تجارت ارسال شد تا این مبالغ در اختیار بورسیه ها قرار گیرد.

وی گفت: مبلغ 10 میلیارد تومان که قرار بود پیش از این پرداخت شود به بورسیه ها اختصاص می یابد.

معاون پشتیبانی سازمان امور دانشجویان پیش بینی کرد که تا پایان هفته آینده این مقرریها توسط دانشجویان بورسیه دریافت خواهد شد.

مجلس آرا در خصوص نحوه دریافت مقرری دانشجویان بورسیه، اظهار داشت: این مبالغ از طریق رایزنهای علمی یا نمایندگان جمهوری اسلامی در آن کشور به دست دانشجویان می رسد، در کشورهایی هم که ایران رایزن علمی ندارد سفارتخانه ها اقدام خواهند کرد.

وی در این باره همچنین گفت: رایزنی علمی کشورمان می تواند در حوزه شینگن به چند کشور که دانشجویان بورسیه حضور دارند وارد شود و این مبالغ را به آنان پرداخت کند.

این مقام مسئول در وزارت علوم همچنین درباره آخرین وضعیت اعزام بورسیه های دکتری، اظهار داشت: برای اعزام آن دسته از پذیرفته شدگانی که به تازگی تشکیل پرونده داده اند به علت اولویت داشتن تامین منابع مالی فعلاً اقدامی صورت نمی گیرد اما در فرصتی مناسب طی فراخوانی این دانشجویان هم اعزام خواهند شد.
بورسیه مقرری بورسیه پرداخت مقرری بورسیه
اخبار روزنامه ها