اعلام شرایط و ضوابط تحصیلی دريافت بورس دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   02 دی 1391-22 December 2012بازدید 7133
اعلام شرایط و ضوابط تحصیلی دريافت بورس دانشگاه آزاد

همزمان با آغاز ثبت نام آزمون دکتري 92 دانشگاه آزاد اسلامي، مهمترين شرايط و ضوابط تحصيلي، آموزشي و سني دريافت بورس براي متقاضيان اين دانشگاه اعلام شد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از گزارش گروه علمي، پزشكي باشگاه خبرنگاران؛  دانشگاه آزاد اسلامي از ميان پذيرفته شدگان دوره دکتري خود در صورت نياز تعدادي را به صورت (Ph.D) تخصصي بورسيه مي پذيرد.

براي پذيرفته شدگان در برخي رشته ها که امکان بورسيه نيست از طريق حوزه معاونت دانشجويي وامهاي بلند مدت در نظر گرفته شده است.

کساني که در استخدام (اعم از رسمي، قراردادي يا پيماني) سازمانها يا نهادهاي ديگر باشند، نمي توانند بورسيه دانشگاه آزاد اسلامي شوند.

تمام دانشجويان دوره دکتري تخصصي (اعم از بورسيه يا آزاد) بايد به طور تمام وقت به تحصيل در اين دوره بپردازند.

شرايط دريافت بورس تحصيلي

نداشتن بيش از 35 سال سن براي آقايان و 33 سال براي خانمهاي دوره دکتري تخصصي تا اول مهرماه سال آينده، عدم اشتغال در سازمانها و مؤسسات دولتي و وابسته همچنين نداشتن تعهد خدمت به آنها از مهمترين شرايط دريافت بورسيه براي متقاضيان اع

سپردن تعهد خدمت دو برابر سنوات استفاده از بورس تحصيلي در دفتر اسناد رسمي همچنين سپردن وثيقه که نوع و ميزان آن را دانشگاه تعيين و اعلام مي کند از ديگر ضوابط مشخص شده براي دريافت بورس تحصيلي در مقطع دکتري دانشگاه آزاد است.

دانشجويان بورسيه در صورت اعزام به خدمت وظيفه عمومي پس از اتمام طرح سربازي طول مدت خدمت و در صورتي که طرح سربازي خود را در همان واحد دانشگاه آزاد اسلامي بگذرانند، سنوات مربوط به گذراندن طرح سربازي آنان با تعهد يک برابر اضافي که جمعاً مدت 4 سال خواهد بود به مدت تعهد اضافه شده و تأثيري در کاهش ايام تعهد خدمت نخواهد داشت.

متقاضيان استفاده از بورس تحصيلي پس از قبولي قطعي در دوره دکتري تخصصي مي توانند با مراجعه به سايت http://jazb.iau.ir استخدام اينترنتي دانشگاه آزاد اسلامي نسبت به ارائه درخواست و انجام مراحل بورسيه خود با توجه به

ضوابط اقدام کنند.

دانشگاه آزاد اسلامي پس از پايان مهلت مقرر برابر آيين نامه هاي جاري، تقاضاها را مورد رسيدگي قرار داده و در صورت انطباق با شرايط، زمان مصاحبه را که منحصراً براي پذيرش بورسيه انجام مي گيرد به طريق مقتضي به اطلاع داوطلبان خواهد رساند.

دانشجوي بورسيه مکلف است برابر مقررات در هريک از واحدهاي دانشگاهي در سراسر کشور بنا به تشخيص شوراي بورس سازمان مرکزي دانشگاه بدون عذر و بهانه اي به انجام وظايف دانشگاهي محوله ادامه دهد، مگر آنکه قبلاً در مورد محل خدمت او توافق حاصل شده باشد.

شرايط قطع بورسيه تحصيلي

در صورتيکه دانشجوي بورسيه به دلايل آموزشي قادر به ادامه تحصيل نباشد و از عهده انجام برنامه هاي آموزشي ارائه شده از طرف گروه آموزشي مربوط برنيايد، بورسيه ارائه قطع خواهد شد.

دانشجو بايد دليل قانع کننده اي براي انصراف از ادامه استفاده از بورس ارائه دهد.

دانشجويان بورسيه موظفند به طور تمام وقت و برابر آيين نامه هاي مربوط، به امر تحصيل و تحقيق ادامه دهند.

دانشگاه آزاد اسلامي هيچ گونه تعهدي جهت بورسيه پذيرفته شدگان ندارد، بنابراين در رشته هاي مورد نياز خود بنا به تشخيص شوراي بورس دانشگاه دانشجوي دوره دکتري تخصصي را با توجه به ضوابط، بورسيه مي کند.

ثبت نام دوره هاي با آزمون و بدون آزمون دکتري تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي براي سال 92، تا 5 دي ماه ادامه دارد.

آزمون اين مقطع، روزهاي 3 و 4 اسفندماه سال جاري برگزار خواهد شد.اعلام شرایط ضوابط تحصیلی دريافت بورس دانشگاه آزاد
اخبار روزنامه ها