اعلام فراخوان بورس دکتری خارج از کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   27 دی 1391-16 January 2013بازدید 3099

اعلام  فراخوان بورس دکتری خارج از کشوررئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فراخوان بورس دکتری خارج کشور به زودی اعلام می شود و سهمیه ظرفیت ها بسته به تصویب بودجه سال 92 خواهد بود که پیش بینی ها بین 200 تا 300 نفر است.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، محمود ملاباشی در حاشیه نشست مشترک معاونان فرهنگی اجتماعی با نمایندگان وزیر علوم در هیات نظارت بر تشکل های اسلامی، درباره کمبود یارانه غذایی دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌های انگشت شماری هستند که برای یارانه غذایی درخواست مواد غذایی دارند به اکثر آنها پول داده می شود که بخشی هزینه غذا است و بخش دیگر در بودجه تفضیلی دانشگاه تصویب می شود.

وی ادامه داد: همه ساله دانشگاه ها گلایه دارند که در بحث غذا کم آورده اند و از سایر قسمت ها در بحث غذا هزینه می کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: یارانه غذایی از سال گذشته کم نشده است در دستور دولت هم است و در بخشنامه ای که در رابطه با تحریم ها ارایه شد، تاکید شده است حقوق و مزایای اساتید و کارمندان باید پرداخت شود و غذای دانشجویی هم ارایه شود.

وی افزود: تنها چیزی که ممکن است در این رابطه رخ دهد این است که بر اثر افزایش قیمت ها پیش بینی لازم برای احتمال کسر بودجه غذایی نشده باشد که با توجه به قول هایی که از مسئولان دولتی اخذ کرده ایم سه ماه آخر سال این کمبود جبران می شود.
ملاباشی درباره بودجه دانشگاه و سرانه دانشجویی هم گفت: بودجه دانشجویی هر دانشگاه براساس سرانه در بودجه تفضیلی دانشگاه دیده می شود و اکنون سرانه هر دانشجو به طور متوسط 620 هزارتومان است که صرف فعالیت های فرهنگی، مشاوره ای، رفاهی و ورزشی می شود.

وی افزود: بودجه دانشگاه‌ها در اختیار هیات امنا است و می تواند در دیگر بخش هایی که با کمبود مواجه است هزینه شود.

وی درباره فراخوان بورس دکتری خارج کشور هم گفت: امروز یا فردا اعلام می شود این فراخوان برای سال 92 است و سهمیه ظرفیت ها بسته به تصویب بودجه سال 92 خواهد بود و پیش بینی ما 200 تا 300 نفر است.


دکتری بورس اعلام فراخوان بورس دکتری دکترا
اخبار روزنامه ها