عدم تحقق بودجه 25 میلیارد تومانی دانشجویان بورسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   05 اسفند 1391-23 February 2013بازدید 1132عدم تحقق بودجه 25 میلیارد تومانی دانشجویان بورسیهمعاون بورس وزارت علوم از عدم پرداخت بودجه 25 میلیارد تومانی بورسیه ها از سوی معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: وزارت علوم هم اکنون برای تامین بودجه 3 هزار دانشجوی بورسیه داخل و یک هزار دانشجوی فرصت مطالعاتی مشکل تامین بودجه دارد.

وی ادامه داد: عدم توجه كافي و يا غفلت در اختصاص بودجه كافي به فعاليتها و امور مربوط به تحصيل دانشجويان، بیشتر از گذشته به چشم می خورد.

معاون بورس وزارت علوم با اشاره به جلسه ای که طی روزهای گذشته در این خصوص برگزار شد، اظهار داشت: معاون رئيس جمهور در جلسه اي كه به اتفاق وزير علوم و رئيس سازمان امور دانشجويان همچنین معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و تعدادي ديگر از مديران اقتصادي و بانكي كشور برگزار کرد، بر اختصاص بودجه لازم به وزارت علوم تاکید و حمايت از دانشجويان را در اولويت اول دولت اعلام کرد.

این مقام مسئول وزارت علوم با اشاره به موافقت بانک مرکزی برای تخصیص بودجه به دانشجویان بورسیه، گفت: بانك مركزي جمهوري اسلامي موافقت خود را با پرداخت ارز لازم اعلام کرده ولي متاسفانه به علت عدم پرداخت بودجه ريالي از طرف معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي امكان خريد ارز لازم وجود ندارد.بورسیه دانشجویان بورسیه تحقق بودجه بورس
اخبار روزنامه ها