در حوزه تحصیلات تکمیلی بیشتر ترجیح بر راه‌اندازی دوره‌های مشترک است تا بورس خارج

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   21 اسفند 1391-11 March 2013بازدید 1036

در حوزه تحصیلات  تکمیلی بیشتر ترجیح بر راه‌اندازی دوره‌های مشترک است تا بورس خارجرئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: برنامه متن باز باید مورد توجه آموزش کشور از جمله حوزه فنی و مهندسی باشد.پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف ظهر امروز در نشست خبری در وزارت علوم گفت: موضوع متن باز در آموزش عالی از سوی دانشگاه شریف مطرح شده و در وزارت علوم نیز مورد توجه قرار گرفته است، این آموزش با استفاده از فضای سایبری اطلاعات مورد نیاز دانشجویان را به آنها ارائه می‌کند.


وی با بیان اینکه در حوزه تحصیلات  تکمیلی بیشتر ترجیح بر راه‌اندازی دوره‌های مشترک است تا بورس خارج از کشور بیان داشت: در دانشگاه شریف برنامه مشترک دکترای 2+2 را راه‌اندازی کرده‌اند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: این برنامه برای مقطع دکتراست و در آن دانشجویان دو سال در داخل کشور و دو سال در دانشگاهی در خارج از کشور به صورت بورسیه تحصیل می‌کنند که وزارت علوم نیز از این برنامه استقبال کرده است.

وی بیان داشت: دانشگاه شریف با دانشگاه‌هایی در کشور اتریش، سوئیس، هنگ‌کنگ، فرانسه، عراق و مالزی این دوره را برگزار کرده است.


بورس بورس خارج تحصیلات تکمیلی
اخبار روزنامه ها