کاهش تعداد کشورها برای اعزام دانشجوی بورسیه و 6 کشور اصلی برای بورسیه شدن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   19 فروردین 1392-08 April 2013بازدید 2161
کاهش تعداد کشورها برای اعزام دانشجوی بورسیه و  6 کشور اصلی برای بورسیه شدن

پذیرفته شدگان بورس 92 تنها امکان اعزام به 6 کشور اعلام شده از سوی وزارت علوم را دارند که در این زمینه معاون بورس این وزارتخانه توضیحاتی را ارائه داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره علت کاهش کشورها برای اعزام پذیرفته شدگان بورس 92، علت این اقدام را تا حدی مسائل مالی اعلام کرد و افزود: کشورهای مثل روسیه، بلاروس، چین، هند، ژاپن و آمریکای جنوبی چیزی کم از سایر کشورها ندارند و هزینه ها هم به نسبت کمتر است.

وی که این 6 کشور را کشورهایی پیشرفته برای تحصیل ایرانیان بورس عنوان کرد و در حد کشورهای پیشرفته اروپایی دانست، به یک شرط اعزام به سایر کشورهایی که در این لیست قرار ندارند، اشاره کرد و گفت: در صورتیکه دانشجویان بورسیه متقاضی اعزام به سایر کشورها باشند تنها با ارائه دلایل متقن و مستدل در شورای بورس وزارت علوم و پذیرفته شدن این دلایل، امکان اعزام‌شان وجود دارد.

این مقام مسئول وزارت علوم با بیان اینکه 6 کشور مذکور از نظر علمی چیزی کمتر از سایر کشورهای اروپایی ندارند، تاکید کرد که ترجیح وزارت علوم، اعزام دانشجویان بورسیه 92 به کشورهای مذکور است که از سوی ما بیشتر حمایت می شوند.

معاون بورس وزارت علوم همچنین در خصوص اعزام دانشجوی بورس به آمریکا و کانادا، اظهار داشت: اگر دانشجویی متقاضی اعزام به آمریکا و کانادا است اما شرایط تحصیل در این دو کشور مساوی شرایط تحصیل در 6 کشور اعلام شده از سوی وزارت علوم باشد، ترجیح این است که دانشجو به یکی از 6 کشور اعزام شود.

مسلمی تصریح کرد: وزارت علوم به آمریکا و کانادا در حالت عادی دانشجویی اعزام نمی کند و نام انگلیس هم به طور کامل از لیست اعزام حذف شد.


بورسیه بورس کاهش تعداد کشورهای اعزام برای دانشجوی بورس کشور اصلی برای بورسیه
اخبار روزنامه ها