اولویت دانشجویان بورسیه متأهل برای اعزام به خارج

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   26 فروردین 1392-15 April 2013بازدید 1824اولویت دانشجویان بورسیه متأهل برای اعزام به خارج

رئیس سازمان امور دانشجویان از ادامه امضا نشدن حکم بورس مجردها بر اساس یک قانون مصوب سال 64 خبر داد و گفت: اولویت اعزام با دانشجویان متأهل است.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمود ملاباشی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره علت امضا نشدن حکم بورس دانشجویان مجرد، اظهار داشت: طبق قانون بورس مصوب سال 1364 مجلس شورای اسلامی، اولویت اعزام با دانشجویان متاهل است.

وی پر رنگ تر شدن اولویت با دانشجویان متاهل را به علت محدود شدن تعداد دانشجویان بورسیه و میزان بودجه اعلام کرد و افزود: برای بورس داخل و پذیرش تمام دانشجویان هیچ مشکلی به علت کافی بودن ظرفیت وجود ندارد، اما برای بورس خارج وقتی دو متقاضی قصد تحصیل در یک رشته داشته باشند و سازمان امور دانشجویان هم یک نفر از این دانشجویان را می تواند اعزام کند، به طور طبیعی اجباراً اولویت به متاهلان اختصاص می یابد.

رئیس سازمان امور دانشجویان، خاطرنشان کرد: البته معمولاً دانشجویان مجرد متقاضی بورس خارج به موازات تکمیل مراحل اعزام، متاهل می شوند.

ملاباشی درباره تعیین تکلیف امضا نشدن حکم آن دسته از دانشجویان بورسیه که امضا نمی شود، تاکید کرد که امکان تبدیل به داخل شدن بورس این دانشجویان قطعاً وجود دارد.

به گفته این مقام مسئول آموزش عالی، حداقل 60 درصد هزینه دانشجو برای همسرش در نظر گرفته می شود؛ بنابراین بهتر است این قبیل دانشجویان هم متاهل شوند.


بورس بورسیه بورسیه خارج اولیت دانشجویان برای بورس خارج
اخبار روزنامه ها