بورسیه شدن بدون شرط مربیان در دانشگاه آزاد و موافقت مشروط با 1583 رشته محل

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   06 اردیبهشت 1392-26 April 2013بازدید 2267
بورسیه شدن بدون شرط مربیان در دانشگاه آزاد و موافقت مشروط با 1583 رشته محل

معاون آموزشي دانشگاه آزاد به مهمترین شرطهای بورسیه شدن مربیان در این دانشگاه اشاره کرد و از افزایش تعداد استادیاران به 1060 نفر در سال گذشته خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، حسين بلندي به ايجاد دو شوراي مركزي جذب و بورس در سال گذشته اشاره کرد و گفت: پس از تشكيل مركز امور هيات علمي كه در هيات عالي جذب شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب رسيده است امروز شاهد تشكيل هيات اجرايي جذب در تمامي استانها هستيم.

وی ادامه داد: با مجوز هاي اخذ شده از هيات مميزه بيش از  1060 استاديار به بدنه اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي اضافه شد.

بلندی درباره بورسیه شدن مربیان بورسیه در دانشگاه آزاد، اظهار داشت: همه افرادي كه مربي دانشگاه آزاد اسلامي هستند، بدون در نظر گرفتن شرط سني، مسئوليتهاي اجرايي و اخذ پذيرش در دوره دكتري، مي توانند  بورسيه اين دانشگاه محسوب شوند.

معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي با تاكيد به اينكه تصويب اوليه رشته ها و ارتقاء واحدها و مراكز آموزشي در شوراي گسترش صورت مي گيرد، افزود: يك هزار و 583 رشته محل كه داراي مشكلاتي بودند، موافقت مشروط گرفتند.

بلندي درباره طرح جا به جایی اعضای هیأت علمی گفت: طرح جابه جايي اعضاي هيات علمي در درون هر استان در صورت موافقت واحدهاي مبدا و مقصد و همچنين رئيس هيات اجرايي جذب استاني در حال بررسي است.

وي با اشاره به اينكه رتبه بندي علمي واحدها در شوراي عالي نظارت دانشگاه آزاد اسلامي صورت مي گيرد، يادآور شد:‌ اين شورا متشكل از چهار كميته آموزشي،‌ پژوهشي، دانشجويي و فرهنگي است كه هر كدام از آنها شاخص هاي مربوط به حوزه خود را تعيين و بررسي مي كنند.

معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي افزود: ‌پس از اعلام ارزيابي شوراي عالي نظارت در خصوص رتبه بندي علمي واحدها و مراكز آموزشي، ارزيابي بين المللي را در دستور كار قرار مي دهيم.

بلندي با تاكيد بر بازنگري برنامه هاي درسي، اظهار داشت:‌ يكي از شاخصها در تعيين رتبه بندي علمي،‌ بررسي عملكرد واحدها در تعداد برنامه هاي درسي بازنگري شده، ميزان پاسخگويي به نياز بازار كار و صنعت و همچنين تحقق فرمان مقام معظم رهبري (مدظله العالي)  مبني بر حماسه سياسي و حماسه اقتصادي در سال جاري است.

وي بيان كرد:‌ اگر امروز ايران در خيلي از حوزه ها براي انتقال علم و فناوري به دنيا مقتدرانه اعلام آمادگي مي كند،‌ نتيجه بهره گيري از برنامه هاي درسي و استادان متعهد و متخصص است كه بايد ادامه پيدا كند.بورسیه بورس دانشگاه موافقت مشروط مربیان دانشگاه آزاد
اخبار روزنامه ها