اقدامات جدید درباره ارز دانشجویان غیربورسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   10 اردیبهشت 1392-30 April 2013بازدید 1003
اقدامات جدید درباره ارز دانشجویان غیربورسیه


دانشجویان غیربورسیه ایرانی مجبورند نامه ارزی خود را یک بار در نمایندگی جمهوری اسلامی در خارج از کشور و یک بار هم در وزارت امور خارجه برای ارائه به بانک و دریافت ارز مورد نیاز، تایید کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، برخی دانشجویان غیربورسیه با ارسال نامه های جداگانه ای از کارشکنی وزارت امور خارجه در خصوص دوبار تایید نامه ارزی خبر می دهند.

این دانشجویان در نامه ای به حسن مسلمی نائینی – معاون بورس وزارت علوم، اعلام کردند که وزارت امور خارجه با دریافت مبلغ 10 هزارتومان نامه های ارزی را که یک بار در نمایندگی جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر به تایید رسیده، بار دیگر تایید می کند و هیچ دلیلی برای این اقدام از سوی این وزارتخانه عنوان نشده است.

مسلمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در این باره با بیان اینکه پیش از این نامه های ارزی یک بار و آن هم در نمایندگی ایران امضا می شد، به این اقدام وزارت امور خارجه اشاره کرد و گفت: بانکها نامه ارزی دانشجویان را قبول ندارند و به غیربورسیه ها تاکید می کنند بدون دریافت تایید وزارت امور خارجه هیچ ارزی به آنان تعلق نمی گیرد و هنوز مشخص نیست چرا وزارت امور خارجه این رویه را در پیش گرفته است.

وی افزود: معاونت بورس در 12 شهر کشور، توزیع معرفی نامه های ارزی را برای غیربورسیه ها گسترش داد که دانشجویان یا خانواده هایشان مجبور نشوند به تهران بیایند اما وزارت امور خارجه راه سخت تری برای این دانشجویان در پیش گرفته است.

مسلمی خاطرنشان کرد: این اقدام بانکها و وزارت امور خارجه خشم و اعتراض غیربورسیه ها را به دنبال دارد.بورسیه بورس اقدامات جدید ارز دانشجویان بورسیه
اخبار روزنامه ها