هزینه یک میلیارد تومانی هر دانشجوی اعزامی بورسیه به استرالیا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   17 اردیبهشت 1392-07 May 2013بازدید 1386
هزینه یک میلیارد تومانی هر دانشجوی اعزامی بورسیه به استرالیا


رئیس سازمان امور دانشجویان، گفت: هزينه هر دانشجوي بورسيه در استراليا نزديك به يك ميليارد تومان است در حالي كه هزينه تحصيل در داخل كشور بسيار كمتر از اين مقدار است.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، محمود ملاباشي در خصوص تصميم گيري زمان امتحان دانشجويان در ايام انتخابات، گفت: امتحانات برخي از دانشگاهها قبل از 20 خرداد ماه به پايان مي رسد و به طور طبيعي امتحانات دانشگاههاي جنوبي كشور هم به دليل گرماي بيش از حد هوا قبل از 20 خرداد به پايان مي رسد؛ همچنين در بسياري از دانشگاهها به منظور ايجاد فضاي مناسب فعاليت انتخاباتي دانشجويان، امتحانات از دوم تيرماه آغاز مي شود و بديهي است در اين مدت زمان دانشگاه باز بوده و خدمات رفاهي و خوابگاهي نيز ارائه مي شود.

وي افزود: هدف از اين برنامه ريزي در خصوص برگزاري امتحانات پايان ترم امسال كه با نظرخواهي از دانشگاهها صورت گرفته، ايجاد فرصت و فراغ بالي براي دانشجويان است تا حضوري موثر، پورشور و فعال در انتخابات رياست جمهوري داشته باشند.

رئيس سازمان امور دانشجويان درباره جذب دانشجويان شهريه اي در مقطع دكتری نيز گفت: اين مصوبه مجلس بوده و دولت و به تبع آن وزارت علوم مجري مصوبات مجلس شوراي اسلامي است كه البته اگر اين رويه جذب دانشجو درست اجرا شود به نفع آموزش عالي كشور است.

ملاباشي تاکید کرد: بر اساس اين مصوبه، دانشگاهها مي توانند مطابق قانون برنامه پنجم توسعه از ظرفيت مازاد خود در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتری استفاده كرده و دانشجو جذب كنند.

وي با اشاره به كيفيت پايين آموزش عالي در برخي از كشورهاي منطقه، گفت: اگر اين دانشجويان با پرداخت هزينه تحصيل خود كه بسيار كمتر از خارج از كشور است، در دانشگاههای داخلي تحصيل كنند، از هر نظر به نفع كشور  است ضمناً  كيفيت تحصيلي اين افراد نيز به مراتب بهتر مي شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به هزینه هر دانشجوی بورسیه، اظهار داشت: هزينه هر دانشجوي بورسيه در استراليا نزديك به يك ميليارد تومان است در حالي كه هزينه تحصيل در داخل كشور بسيار كمتر از اين مقدار است لذا بايد در داخل كشور ايجاد ظرفيت كنيم و با استفاده از فرصت هاي مطالعاتي 6 ماهه براي اين دانشجويان مي توانيم آنان را با آخرين يافته هاي علمي جهان آشنا كنيم.

وي با اشاره به اجرايي شدن بورس دستگاههاي كاربردي، گفت: اين بورس شامل متخصصان دستگاههاي اجرايي كشور مي شود كه به حدي از نبوغ تحقيقاتي رسيده اند كه يك سري از معضلات اين دستگاهها را با تحصيل در دروه تحصيلات تكميلي و با كمك و مشورت اساتيد دانشگاهي حل كنند.

 


بورسیه بورس هزینه هر دانشجو برای اعزام بورسیه استرالیا
اخبار روزنامه ها