ثبت‌نام بیش از 16 هزار نفر در بورس و زمان مهلت آن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   10 خرداد 1392-31 May 2013بازدید 2124
ثبت‌نام بیش از 16 هزار نفر در بورس و زمان مهلت آن

مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم از ثبت‌نام بیش از 16 هزار نفر در بورس دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

حسن مسلمی نایینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام در بورس دستگاه‌های اجرایی هفته گذشته به پایان رسید، اظهار کرد: تعداد 1449 حوزه کاربرد نیز درخواست نام کاربری و رمز برای تایید متقاضیان را ارسال کرده‌اند.

وی افزود: مهلت تایید کارفرماها تا 10 خرداد ماه ادامه دارد.

مسلمی با بیان اینکه پس از ثبت‌نام داوطلبان و صدور تاییدیه برای متقاضی توسط حوزه کاربرد، بررسی مدارک و صلاحیت علمی و عمومی و احراز توانمندی‌های لازم در شورای ویژه‌ای انجام می‌شود، اظهارکرد: افراد واجد شرایط، حداکثر به سه موسسه معرفی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی نیز بررسی تقاضا در هیات و ارسال نتیجه به همراه عنوان رساله تقاضا محور و دلایل نیاز حوزه کاربرد به انجام این رساله و اسامی استادان راهنما و مشاور رساله به اداره کل بورس توسط موسسه آموزش عالی مجری دوره دکتری اجرا می‌شود.

مسامی با بیان اینکه بررسی و صدور حکم بورسیه جهت تحصیل در موسسه توسط رییس سازمان امور دانشجویان، تدوین می‌شود، گفت: انعقاد قرارداد بین موسسه آموزش عالی مجری دوره دکتری و حوزه کاربرد و در نهایت، ارسال رونوشت قرارداد و اعلام شروع به تحصیل به اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان نیز مراحل بعدی فرآیند بررسی شرایط متقاضیان استفاده از بورس تحصیلی کارشناسان حوزه کاربرد در مقطع دکتری پژوهش محور را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل امور بورس وزارت علوم در پایان تاکید کرد که پرداخت تمام هزینه‌های تحصیلی کارشناسان و متخصصان در مقطع دکتری اعم از شهریه و هزینه اجرای طرح و دریافت تعهدات لازم، به عهده کارفرما (سازمان معرفی کننده کارشناس و متخصص) خواهد بود.


بورسیه ثبت نام بورس ثبت نام بورس دستگاه های اجرایی ملهت ثبت نام بورس
اخبار روزنامه ها