آغاز توزیع 3 هزار معرفی نامه ارز دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   02 مهر 1392-24 September 2013بازدید 490آغاز توزیع 3 هزار معرفی نامه ارز دانشجویی
معاون بورس و امور دانشجويان خارج سازمان امور دانشجويان گفت: سه هزار معرفي نامه ارز دانشجويي برای دانشجويان اعزام با هزينه شخصي شاغل به تحصيل در خارج كشور توزیع می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، دکترحسن مسلمي ناييني با اعلام این خبر افزود: از ۱۴ تيرماه ۱۳۹۲ در مجموع سه هزار و ۹۵۲ تقاضاي صدور حواله ارزي از طرف دانشجويان اعزام با هزينه شخصي شاغل به تحصيل در خارج از كشور در سامانه اينترنتي «نشا» به ثبت رسيده و با ۷۵ درصد از تقاضاهاي ثبت شده در اين مرحله موافقت و حواله هاي لازم صادر شده است.

وي خاطر نشان کرد: ۲۵ درصد تقاضاهاي دريافت ارز تحصيلي در اين نوبت كه تعداد آنها به ۹۵۰ نفر مي رسد نيز به دليل نقص در پرونده، مورد موافقت قرار نگرفته اند كه متقاضيان مي توانند با تكميل اطلاعات و مدارك درخواستي در سامانه، براي دريافت معرفي نامه ارز تحصيلي در نوبت هاي بعدي اقدام كنند.

معاون بورس سازمان امور دانشجويان افزود: توزيع معرفي نامه ارز دانشجويي به مدت پنج روز كاري در موسسات مشخص شده در ۱۱ شهرستان اروميه، اهواز، اصفهان، تبريز، رشت، زنجان، ساري، شيراز، كرمان، كرمانشاه و مشهد و ۶ موسسه در سطح تهران انجام مي شود.

به گزارش مهر، دانشجويان ايراني كه با هزينه شخصي براي ادامه تحصيل به كشورهاي خارجي سفر مي كنند براي دريافت معرفي نامه ارز تحصيلي لازم است ابتدا در سامانه نشا ثبت نام كنند.زمان اعلام ارز دانشجویی زمان توزیع ارز دانشجویی ارز دانشجویی بورسیه نحوه دریافت بورس دانشجویی
اخبار روزنامه ها