بورسيه مقطع كارشناسی ارشد در رشته‌های سياست های عمومی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   30 شهریور 1392-21 September 2013بازدید 739بورسيه مقطع كارشناسی ارشد در رشته‌های سياست های عمومی

 مدير كل دفتر وام ها، مجامع و موسسات بين المللي سازمان سرمايه گذاري و كمك هاي اقتصادي و فني ايران اعلام كرد: ‌طرح كلمبو در نظر دارد دانشجوي بورسيه در مقطع كارشناسي ارشد در دو رشته سياستهاي عمومي و سياستهاي توسعه‌اي از بين كشورهاي عضو انتخاب كند.

طرح كلمبو از قديمي ترين سازمان هاي بين دولتي است كه در سال ۱۹۵۱ بصورت يك طرح شش ساله(۵۷-۱۳۵۱) از هفت عضو موسس كشورهاي استراليا، كانادا، هند ،نيوزلند، پاكستان،انگليس و سريلانكا به تصويب رسيد. با افزايش اعضاء و رضايت از برنامه ها و اقدامات اين سازمان، موجب شد هر ۵ سال يك بار طرح تمديد شود و در سال ۱۹۸۰ تصميم به ابقاي دائمي آن گرفته شد و اين سازمان در حال حاضرداراي ۲۶ عضو از كشورهاي آسيا، اقيانوسيه و حوزه اقيانوس آرام و برخي از كشورهاي عضو انجمن ملت هاي جنوب شرق آسيا و انجمن همكاري منطقه اي جنوب آسيا است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از روز چهارشنبه ايرنا، سعيد خاني اوشاني گفت: دوره مذكور براي مدت زمان يك سال از فوريه سال ۲۰۱۴ ميلادي از سوي دانشگاه KDI كشور كره جنوبي برگزار خواهد شد و داوطلبان بايد داراي مدرك تحصيلي كارشناسي و مدرك معتبر زبان انگليسي (تافل – با حداقل امتياز ۵۷۰ و يا IELTS با حداقل نمره ۶) باشند.

علاوه بر اين دستگاه هاي دولتي يا فرد متقاضي بايد در هزينه ارائه پايان‌نامه و كمك هزينه ماهانه براي دوره تحصيلي (۳۰۰ دلار ماهانه براي دوره دوازده ماهه بعلاوه هزينه ويزا) مشاركت كنند.

اوشاني افزود: كليه هزينه ‌هاي مربوط به خانواده متقاضيان (در صورت همراه بردن) بر عهده فرد بوده و مبلغي در اين خصوص پرداخت نخواهد شد و همچنين با توجه به محدوديت تعداد نفرات پذيرفته شده، مراتب از سوي طرح كلمبو و دانشگاه مورد بررسي قرار گرفته و صرفاً هفت نفر از برترين داوطلبين از بين ۲۶ كشور عضو طرح كلمبو براي استفاده از بورس تائيد خواهند شد و تكميل و ارسال فرمها طي مهلت مقرر تعهدي براي پذيرش ايجاد نخواهد كرد.

بر پايه اين گزارش با توجه به مهلت كوتاه اعلام شده از سوي دبيرخانه طرح كلمبو متقاضيان بايد حداكثر ده روز قبل از پايان مهلت اعلامي (حداكثر تا تاريخ ۱۵/۷/۱۳۹۲) به همراه مدارك تكميل شده و دو نسخه اصل فرم هاي تقاضانامه از سوي دستگاه دولتي محل خدمت خود به همراه تعهد رسمي دستگاه دولتي اعزام كننده براي پرداخت وجه فوق الاشاره در طي دوره (ماهانه ۳۰۰ دلار و هزينه ويزا ) رسماً به اين دفتر معرفي گردند.

لازم به ذكر است محتواي دوره و فرم هاي متقاضيان از طريق سايت طرح كلمبو به نشاني www.colombo-plan.org و سايت دانشگاه به نشاني WWW.Kdischool.ac.kr در دسترس است.


بورسيه مقطع كارشناسی ارشد بورسیه ارشد نحوه دریافت بورسیه ارشد شرایط دریافت بورسیه ارشد
اخبار روزنامه ها