اختصاص بورس دکتری به هیات علمی‌های غیردولتی و اختصاص یارانه غذا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   03 مهر 1392-25 September 2013بازدید 947اختصاص بورس دکتری به هیات علمی‌های غیردولتی و  اختصاص یارانه غذا

رئیس سازمان امور دانشجویان از اقدامات صندوق رفاه و سازمان امور دانشجویان برای اختصاص یارانه غذا و سهمیه بورس دکترا به دانشگاه ها و موسسات غیردولتی خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، محمود ملاباشی عصر امروز در همایش روسای دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی به درخواست روسای این دانشگاه ها در خصوص سهمیه بورس اشاره کرد و گفت: دانشگاه های غیردولتی از ما درخواست کردند که سهم بیشتری از بورس به غیردولتی ها اختصاص یابد، اما از سه سال گذشته این تقاضا در شورای مرکز بورس تصویب شد که افراد معرفی شده از غیردولتی ها به این شورا با 50 درصد هزینه وزارت علوم و 50 درصد هزینه غیردولتی ها بورس شود.

وی ادامه داد: مربیانی که تاکنون توسط موسسات غیردولتی معرفی شدند، در صورتیکه امتیاز پذیرش را کسب نکردند به دانشگاه های دولتی برای ادامه تحصیل معرفی شدند.

رئیس سازمان امور دانشجویان همچنین درباره انتقاد غیردولتی ها از عدم اختصاص یارانه غذا اظهار داشت: دانشگاه های غیردولتی اعلام کردند یارانه غذا از دی ماه سال 91 پرداخت نشده است در حالیکه در سال 92 یارانه غذا در بودجه دانشگاه های غیردولتی قرار داده شده و صندوق رفاه اصلا بودجه ای دریافت نکرده که مبلغی را اختصاص دهد.

وی در این باره ادامه داد: مبلغ 28 میلیارد تومان سهم غیردولتی ها است که معمولا دولت آن را در ماه های بهمن و اسفند اختصاص می دهد.

ملاباشی خاطر نشان کرد: در نامه ای درخواست کرده ایم تا یارانه غذا از سایر منابع درآمدی صندوق رفاه پرداخت شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان سخنانش گفت: صندوق رفاه 20 درصد از قیمت غذا را در دانشگاه های غیردولتی پوشش می دهد.اختصاص بورس دکتری به هیات علمی‌ بورسیه نحوه دریافت بورسیه دریافت بورسیه بورسیه تحصیلی
اخبار روزنامه ها