توضیحات معاون بورس وزارت علوم درباره دریافت وثیقه از بورسیه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   28 مهر 1392-20 October 2013بازدید 923توضیحات معاون بورس وزارت علوم درباره دریافت وثیقه از بورسیه‌ها

معاون بورس وزارت علوم در خصوص دریافت وثیقه ملکی از دانشجویان بورسیه، توضیحاتی را در پاسخ به اعتراضاتشان ارائه داد.

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص دریافت وثيقه از دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از كشور، گفت: اگر چه در قانون اعزام دانشجو قيد شده كه تعهد دریافت شود اما وزارت علوم بر اساس وظيفه اي كه مجموعه مقررات بانك مركزي در سال 90 تعیین کرده نسبت به تایید اشتغال به تحصيل دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از كشور اقدام می کند.

وی ادامه داد: در بخشنامه مقررات بانك مركزي به دریافت سند تعهد در قبال اين تاييديه اشاره اي نشده است.

به گفته معاون بورس وزارت علوم، ارز تحصيلي دانشجويان در اختيار بانك بوده و وزارت علوم هيچ مديريتي بر مبلغ پرداختي به دانشجويان ندارد.

مسلمی با بیان اینکه از پيش هيچ اطلاعي از ميزان و همچنين پرداخت يا عدم پرداخت ارز دانشجويان وجود ندارد، ادامه داد: در سند تعهد ضرورت دارد تعهد مالي و يا ملكي طرفين مشخص باشد، ولي وظيفه اداره كل بورس فقط تاييد گواهي اشتغال به تحصيل است و پرداخت كننده ارز نيز بانكهاي عامل هستند.

معاون بورس وزارت علوم خاطرنشان کرد: به همين جهت تاكنون امكان دریافت تعهد به تاخير افتاده است و به تازگی همانطور كه در نامه قرار گرفته در سامانه اداره کل بورس وزارت علوم، مشاهده مي شود دفتر حقوقي سازمان امور دانشجویان اقدام به اين امر کرده است.

به گزارش مهر، این در حالیست که بسیاری از دانشجویان متقاضی بورس توانایی ارائه وثیقه ملکی را ندارند و این موضوع را تاکنون بارها به معاونت بورس سازمان امور دانشجویان اعلام کرده اند.


بورس وزارت علوم دریافت وثیقه بورسیه‌
اخبار روزنامه ها