اخذ تعهدهای مالی از دانشجويان اعزامی به خارج بر اساس مقررات بانک مرکزی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   29 مهر 1392-21 October 2013بازدید 962
اخذ تعهدهای مالی از دانشجويان اعزامی به خارج بر اساس مقررات بانک مرکزی

مديرکل بورس و امور دانشجويان خارج، اخذ تعهد مالي از دانشجويان اعزام دانشجو به خارج را بر اساس مقررات بانک مرکزي اعلام کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از حسن مسلمي نائيني مديرکل بورس و امور دانشجويان خارج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس در خصوص اخذ وثيقه از دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور گفت:اگرچه در قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور قيد شده است که تعهد اخذ شود اما وزارت علوم بر اساس وظيفه‌اي که مجموعه مقررات بانک مرکزي شماره 1022/60 در روز 3 آبان‌ماه سال 90 تعيين کرده است، نسبت به تاييد اشتغال به تحصيل دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور اقدام مي کند و در بخشنامه مقررات بانک مرکزي به اخذ سند تعهد در قبال اين تاييديه اشاره‌اي نشده است.

وي افزود:ارز تحصيلي دانشجويان در اختيار بانک بوده و وزارت علوم هيچ مديريتي بر مبلغ پرداختي به دانشجويان ندارد بنابراين از پيش هيچ اطلاعي از ميزان و همچنين پرداخت يا عدم پرداخت ارز دانشجويان وجود ندارد.

مسلمي‌نائيني با اشاره به ضروت‌هاي تعهدات خاطرنشان کرد:در سند تعهد ضرورت دارد تعهد مالي و يا ملکي طرفين مشخص باشد، ولي وظيفه اداره کل بورس فقط تاييد گواهي اشتغال به تحصيل است و پرداخت کننده ارز نيز بانک‌هاي عامل هستند.

مديرکل بورس و امور دانشجويان خارج در پايان اذعان داشت:به همين جهت است که امکان اخذ تعهد تاکنون به تاخير افتاده است.


بورسیه تعهد های مالی تعهد های مالی دانشجویان بورسیه دانشجویان اعزامی به خارج
اخبار روزنامه ها