آمار سالانه فارغ التحصیل شدن دانشجویان بورسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   03 آذر 1392-24 November 2013بازدید 719آمار سالانه فارغ التحصیل شدن دانشجویان بورسیه

معاون سابق بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم به هدفمند کردن بورس دانشجویان اشاره کرد و گفت: سالانه 400 نفر دانشجوی بورسیه فارغ التحصیل می شوند که برای اینها دوره های دانش افزایی وجود نداشته، امیدواریم که این دوره ها برقرار شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :خبرنگار مهر، مراسم تودیع و معارفه معاون پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان امور دانشجویان و مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان بعدازظهر امروز با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

دکتر حسن مسلمی نائینی، معاون سابق بورس و اعزام دانشجویان گفت: این مسئولیت توفیقی از طرف خداوند بود در ابتدا که این مسئولیت را قبول کردم نگران بودم که آن را چگونه طی کنم، ولی خدا را شاکرم که با همکاری کارکنان و مدیران توانستم به وظایفم در این مسئولیت عمل کنم.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های چهار سال مدیریت بورس و اعزام دانشجویان گفت: مجموعه ای از برنامه هایی که طی این چهار سال در حوزه های مختلف این مدیریت انجام گرفته به صورت مجموعه ای آماده شده است. در این مجموعه تعداد دانشجویان خارجی به تفکیک اینکه در کدام کشور و در کدام دانشگاه هستند مشخص شده است  که در اختیار مدیر جدید قرار می گیرد.

معاون سابق بورس و اعزام دانشجویان تصریح کرد: تمام آیین نامه ها و بخش نامه ها در این مجموعه دانشجویی از سال 64 تا کنون گنجانده شده است.

مسلمی نائینی در ادامه به هدفمند کردن بورس دانشجویان اشاره کرد و گفت: سالانه 400 نفر دانشجوی بورسیه فارغ التحصیل می شوند که برای اینها دوره های دانش افزایی وجود ندارد لذا امیدواریم که این دوره ها برقرار شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 3 هزار دانشجوی بورسیه وجود دارد که وزیر علوم دولت قبل در نامه ای به رئیس جمهور درخواست کرده بود که از ظرفیت این دانشجویان استفاده کنند.

مسلمی نائینی به راه اندازی دوره های پژوهش محور اشاره کرد و گفت: این دوره ها در ارتباط بین صنعت و دانشگاه می تواند بسیار موثر باشد.

در ادامه مراسم، دکتر احمد غلامی به عنوان معاون بورس و امور دانشجویان خارج  و دکتر علی پرهیزکار به عنوان معاون پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان امور دانشجویان از سوی دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان معارفه شده و دکتر حسن مسلمی نائینی و دکتر مجلس آرا معاونان سابق بورس و امور دانشجویان خارج و پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان امور دانشجویان تودیع شدند.بورسیه بورس تحصیلی دریافت بورس تحصیلی نحوه دریافت بوسیه تحصیلی
اخبار روزنامه ها