جزئيات بورسيه دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد و شرايط قطع بورسيه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   05 دی 1392-26 December 2013بازدید 1344جزئيات بورسيه دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد و شرايط قطع بورسيه

دانشگاه آزاد اسلامي در فرايند ثبت نام کنکور دکتري 93، دانشجوي بورسيه با در نظر گرفتن برخي شرايط خاص نيز مي پذيرد که جزئيات آن اعلام شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرنگار مهر، دانشگاه آزاد اسلامي از ميان پذيرفته شدگان دوره دکتري، تعدادي را به صورت (Ph.D) تخصصي بورسيه مي پذيرد و براي پذيرفته شدگان در برخي از رشته ها که امکان بورسيه نيست، از طريق حوزه معاونت دانشجويي وامهاي بلند مدت در نظر گرفته شده است.

تمام دانشجويان دوره دکتري تخصصي (اعم از بورسيه يا آزاد) بايد به طور تمام وقت به تحصيل در اين دوره بپردازند؛ از ديگر شرايط پذيرش در اين دوره از بورس دکتري دانشگاه آزاد نداشتن بيش از 35 سال سن براي آقايان و 33 سال سن براي خانمهاي دوره دکتري تخصصي تا اول مهرماه ، اعلام شده است.

سپردن تعهد خدمت دو برابر سنوات استفاده از بورس تحصيلي در دفتر اسناد رسمي همچنين سپردن وثيقه که نوع و ميزان آن را دانشگاه تعيين و اعلام مي کند؛ لازم است تهيه شود.

دانشجويان بورسيه در صورت اعزام به خدمت وظيفه عمومي پس از اتمام طرح سربازي طول مدت خدمت و در صورتيکه طرح سربازي خود را در همان واحد دانشگاه آزاد اسلامي بگذرانند سنوات مربوط به گذراندن طرح سربازي آنان با تعهد يک برابر اضافي که جمعاً مدت 4 سال خواهد بود به مدت تعهد اضافه شده و تأثيري در کاهش ايام تعهد خدمت موضوع ماده 45 فوق نخواهد داشت.

متقاضيان استفاده از بورس تحصيلي پس از قبولي قطعي در دوره دکتري تخصصي مي توانند با مراجعه به سايت استخدام اينترنتي دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني jazb.iau.ir نسبت به شرکت در فراخوان راتبه دانشگاه اقدام کنند.

متقاضيان پس از طي مراحل جذب و تأييد شوراي مرکزي بورس دانشگاه مي توانند از مزاياي بورس تحصيلي استفاده کنند.

دانشگاه آزاد اسلامي پس از پايان مهلت مقرر برابر آيين نامه هاي جاري تقاضاها را مورد رسيدگي قرار داده در صورت انطباق با شرايط، زمان مصاحبه را که منحصراً براي پذيرش بورسيه انجام مي گيرد به طريق مقتضي به اطلاع داوطلبان خواهد رساند.

دانشجوي بورسيه مکلف است برابر مقررات در هريک از واحدهاي دانشگاهي در سراسر کشور بنا به تشخيص شوراي بورس سازمان مرکزي دانشگاه بدون عذر و بهانه اي به انجام وظايف دانشگاهي محوله ادامه دهد، مگر آنکه قبلاً در مورد محل خدمت او توافق حاصل شده باشد.

قطع بورسيه تحصيلي محدود به موارد زير است:

الف) دانشجوي بورسيه به دلايل آموزشي قادر به ادامه تحصيل نباشد

ب) دانشجو از عهده انجام برنامه هاي آموزشي ارائه شده از طرف گروه آموزشي مربوط برنيايد

ج) دانشجو، دليل قانع کننده اي براي انصراف از ادامه استفاده از بورس ارائه دهد

دانشجويان بورسيه موظفند به طور تمام وقت و برابر آيين نامه هاي مربوط، به امر تحصيل و تحقيق ادامه دهند.

دانشگاه آزاد اسلامي هيچ گونه تعهدي جهت بورسيه پذيرفته شدگان ندارد و در رشته هاي مورد نياز خود بنا به تشخيص شوراي بورس دانشگاه دانشجوي دوره دکتري تخصصي را با توجه به ضوابط، بورسيه مي کند.

به گزارش مهر، ثبت نام آزمون دکتري 93 دانشگاه آزاد تا 8 دي ماه ادامه دارد.


بورسيه دکتری شرایط ثبت نام بورس دکتری بورس دکتری بورسیه دریافت بورسیه شرایط دریافت بورسیه نحوه دریافت بورسیه بورس تحصیلی
اخبار روزنامه ها