فقر ورزشی در دانشگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / ورزش دانشگاهیارسال شده در   07 خرداد 1391-27 May 2012بازدید 1313

فقر ورزشی در دانشگاه‌ها

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بوکس آذربایجان غربی گفت: ورزش در دانشگاه‌ها تنها به عنوان یک واحد درسی است و دانشجویان انگیزه‌ای برای رشد ورزشی ندارند.

اسماعیل مهدی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: وضعیت ورزش بوکس در استان آذربایجان‌ غربی تا سال 79 در سطح مطلوبی قرار داشت اما پس از آن با کنار کشیدن بوکسورهای پیشکسوت به دلایل متعدد از قبیل بی‌انگیزگی و عدم حمایت از این ورزشکاران، صدمه جبران‌ناپذیری به ورزش بوکس استان وارد شد.

وی افزود: امکاناتی که اداره‌کل ورزش و جوانان استان به هیئت بوکس استان می‌دهد بسیار کم و محدود است به طوری که ‌با تلاش ‌همه اعضای هیئت و فدراسیون هنوز ورزش بوکس جایگاه اصلی خود را در کشور و آسیا تثبیت نکرده است.

مهدی‌زاده گفت: مسئولان استان باید رویکرد فراتری به تمام رشته‌های ورزشی به ویژه رشته‌های مدال‌آور داشته باشند و با اختلاف سلیقه و دیدگاه‌های شخصی سنجش نکنند بلکه داشته‌ها و توان ورزشکاران را بسنجند.

این مسئول با اشاره به توسعه ورزش در دانشگاه‌ها تصریح کرد: فقر ورزشی در دانشگاه‌ها آشکارا مشاهده می‌شود و در دانشگاه‌ها ورزش تنها به عنوان ‌یک واحد درسی سپری می‌شود و دانشجویان انگیزه‌ای برای رشد ورزشی‌ ندارند.

مهدی‌زاده در ادامه از تعیین نفرات برگزیده بوکس کشور در پایان اردوی بیست روزه تیم‌های ملی جوانان و ‌نوجوانان بوکس ایران خبر داد و اضافه کرد: در رده سنی جوانان محسن حسنی از آذربایجان غربی به تیم ملی کشور راه یافته است.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: با توجه به برد وسیع ورزش‌هایی چون والیبال، تکواندو و کاراته در سطح استان و با داشتن پتانسیل‌های قوی نیروی انسانی، مالی و فرهنگ مناسب برای جذب نیروهای جوان ‌سبب شده ورزشکاران کمی به رشته بوکس روی آورند.

رئیس هیئت بوکس استان افزود: تیم بوکس بزرگسالان استان در سال 1383 ‌مقام سوم کشوری و در سال گذشته تیم نوجوانان استان با توجه به سرمایه‌گذاری‌های‌ چندین ساله توانست مقام پنجم کشوری را کسب کند و راه جدیدی برای قهرمانی سال‌های آینده هیئت ‌بوکس استان باز کند.
ورزش دانشگاه‌

وزیر علوم: سرانه ورزشی دانشگاهها یک متر است

رتبه ایران در مسابقات ورزشی دانشجویان جهان یونیورسیاد

مدال برنز مسابقات جهانی دانشجویان تیم پومسه بانوان ایران

مجوز تأسیس نخستین مجله تخصصی بیومکانیک ورزشی کشور

کسب مقام توسط تیم ووشو دانشگاه آزاد زاهدان

مسابقات تکواندو و کاراته دانشجویان دختر دانشگاه آزاد در همدان آغاز شد

اعزام کاروان ورزشی ۲۶ نفرهٔ دانشگاه کاشان به دوازدهمین المپیاد ورزشی کشور

اختصاص مقام برتر المپیاد کشوری به تیم تنیس روی میز دانشگاه یزد

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی

نتیجه تیم کاراته بانوان دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

کسب مقام دوم علوم پزشکی هرمزگان در مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان

مهم‌ترین اولویت‌های وزارت علوم توسعه ورزش دانشگاهی است

منصوب شدن سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

اتمام مسابقات فوتسال جام رمضان دانشگاه آزاد واحد رشت

حضور تیم والیبال و بدمینتون دانشگاه در دوازدهمین المپیاد کشوری

اخبار روزنامه ها