دانشگاه آزاد قهرمان سوپر لیگ بسکتبال بانوان شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / ورزش دانشگاهیارسال شده در   05 اسفند 1391-23 February 2013بازدید 1387

دانشگاه آزاد قهرمان سوپر لیگ بسکتبال بانوان شدتیم بسکتبال دانشگاه آزاد با بازی خوب تینا عیساییان و پیروزی در تمام بازی های مرحله نهایی سوپر لیگ بسکتبال بانوان قهرمان دوازدهمین دوره این مسابقات شد.
پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ شاگردان نائبی در تیم قزوین با انرژی فراوان و سر و صدای زیاد بازی نهایی سوپرلیگ بانوان را شروع کردند تا شاید با جبران شکست مرحله رفت از قهرمانی دور گذشته خود دفاع کنند اما تلاشهای 40 دقیقه ای این بازیکنان نتیجه ای نداشت و در نهایت تیم دانشگاه آزاد با پیروزی 75 بر 70 قهرمان این دوره از بازیها شد.
قزوینی ها با توجه به بازی ضعیف آیشا محمد یار خارجی خود در دور قبلی، بازی را بدون این بازیکن شروع کردند و در حالی که در دو دقیقه اول با کسب چند امتیاز پیش افتادند از دقیقه سوم با امتیازات پیاپی حریف و بازی خوب تینا عیسائیان مواجه شده و توپهای زیادی را هم از دست دادند. آیشا هم از همین دقیقه وارد زمین شد.
بعد از یک اختلاف ده امتیازی در میانه کوارتر، در پایان ده دقیقه اول دانشگاه آزاد 22 بر 15 برنده شد و در پایان نیمه نیز 40 بر 31 به رختکن رفت. سوتهای زیاد داوران و بالا رفتن خطاهای بازیکن خارجی قزوین در این نیمه چندین بار صدای نایبی سرمربی ماکارونی قزوین را در آورده و باعث شد این مربی با فریاد در پایان نیمه اول به رختکن رود.
نایبی اعتقاد داشت حرکتی که با عنوان رانینگ از بازیکن خارجی این تیم در زیر حلقه خطا گرفته می شد، خطا نیست و داوران بیهوده باعث بالا رفتن خطاهای آیشا شده اند.


*** تلاشهای قزوین، قهرمانی دانشگاه آزاد
تیم قزوین با آرامش بیشتری نیمه دوم بازی را آغاز کرده و امتیازات بالاتری هم آورد اما از طرف دیگر با توجه به تمرکز بازیکنان این تیم در حمله و امتیاز آوری، دفاع تیمی قدرتمندی ارائه نمی شد. بازیکنان دانشگاه آزاد نیز به خوبی از هر فرصت استفاده کرده و به سرعت هر کدام از گلهای خورده را جبران می کردند و در نهایت با پیروزی 19 بر 17 این تیم در کوارتر سوم و باخت در ده دقیقه پایانی با نتیجه 22 بر 16بازی را با پیروزی به پایان برده و قهرمان لیگ شدند.


***سومی گاز تهران
پیش از بازی نهایی قزوین و دانشگاه، دو تیم بندرعباس و گاز تهران بر سر مقام  سومی بازیها با هم وارد رقابت شدند و در حالی که دو تیم تا کوارتر سوم هم نبرد برابری داشتند از این کوارتر به بعد گاز از حریف بندرعباسی فاصله گرفت و در پایان 91 بر 68 برنده شد.
ولنتینا بازیکن بندرعباس که دومین امتیازآور برتر مرحله نهایی هم لقب گرفت در این دیدار هم بهترین بازیکن میدان بود و برای تیمش همه کار انجام داد. این بازیکن علاوه بر دفاع و حمله به سایر بازیکنان تیم توپرسانی کرده، با ربودن توپ از حریف برای تیمش موقعیت خلق می کرد و در تمام نقاط به بندرعباس کمک می کرد. نقطه برتری گاز تهران هم بازیکنان زیر حلقه این تیم بود که به مقام سوم تیمشان کمک زیادی کردند.*** سقوط دو تیم به دسته پایین تر
در پایان این دوره از بازیها دو تیم شهرداری سنندج و شهرداری کرمان با قرار گرفتن در رده 15 و 16 لیگ به دسته پایینتر سقوط کرده و دو تیم فولاد ماهان و کرمانشاه از دسته اول به لیگ برتر صعود کردند.
تیمهای استیل آذین، آرارات، صابری، رشد دانه، هیئت فارس، وحدت آریا، طائرپور، نیکان ترابر تهران، کیا تهران و حجاب شیراز هم در رده های پنجم تا چهاردهم قرار گرفتند.

ورزش دانشگاهی بسکتبال دانشگاه آزاد بانوان بسکتبال دانشگاه آزاد

وزیر علوم: سرانه ورزشی دانشگاهها یک متر است

رتبه ایران در مسابقات ورزشی دانشجویان جهان یونیورسیاد

مدال برنز مسابقات جهانی دانشجویان تیم پومسه بانوان ایران

مجوز تأسیس نخستین مجله تخصصی بیومکانیک ورزشی کشور

کسب مقام توسط تیم ووشو دانشگاه آزاد زاهدان

مسابقات تکواندو و کاراته دانشجویان دختر دانشگاه آزاد در همدان آغاز شد

اعزام کاروان ورزشی ۲۶ نفرهٔ دانشگاه کاشان به دوازدهمین المپیاد ورزشی کشور

اختصاص مقام برتر المپیاد کشوری به تیم تنیس روی میز دانشگاه یزد

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی

نتیجه تیم کاراته بانوان دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

کسب مقام دوم علوم پزشکی هرمزگان در مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان

مهم‌ترین اولویت‌های وزارت علوم توسعه ورزش دانشگاهی است

منصوب شدن سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

حضور تیم والیبال و بدمینتون دانشگاه در دوازدهمین المپیاد کشوری

اتمام مسابقات فوتسال جام رمضان دانشگاه آزاد واحد رشت

اخبار روزنامه ها