ورزش و فرهنگ دو بال رشد و شکوفایی جوانان است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / ورزش دانشگاهیارسال شده در   21 اسفند 1391-11 March 2013بازدید 1407


ورزش و فرهنگ دو بال رشد و شکوفایی جوانان است


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: ورزش و فرهنگ به منزله دو بال در حال رشد و شکوفایی جوانان و نوجوانان به ویژه دانشجویان است که می‌تواند، مثمر ثمر باشد.
پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت مجید خزایی در آیین اختتامیه نهمین دوره از مسابقات دوچرخه‌سواری دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور در این شهرستان اظهار داشت: کسانی که به سلامت تن و جسم اهمیت می‌دهند در کنار آن به تهذیب روح و نفس نیز می‌پردازند، زیرا افرادی که از جسم سالمی برخودار بوده در انجام تکالیف شرعی خود کوشا هستند.

وی طبق روایات بزرگترین نعمت را سلامتی خواند و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی همواره توجه ویژه‌ای به مقوله ورزش داشته که کسب عنوان‌های مختلف ورزشی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی و ملی بیانگر این ادعا است.

خزایی با بیان اینکه علاوه بر ورزش فرهنگ نیز در اولویت کار این دانشگاه قرار گرفته است، تصریح کرد: ورزش و فرهنگ به منزله دو بال در حال رشد و شکوفایی جوانان و نوجوانان به ویژه دانشجویان است که می‌تواند، مثمر ثمر باشد.

مسئول برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی در این آیین اظهار داشت: در نهمین دوره از مسابقات دوچرخه‌سواری تایم تریل دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور 35 تیم و 10 واحد دانشگاهی شرکت داشتند.

غلامحسین کوهی عنوان کرد: این دوره از مسابقات در سه مرحله چهار کیلومتر تایم‌تریل انفرادی، 10 کیلومتر انفرادی و 70 کیلومتر استقامت از 18 تا 20 اسفند در این شهرستان و شهرستان همجوار برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این مسابقات در سطح خوبی برگزار شده است، ابراز داشت: با به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود منطقه و همکاری مسئولان شرایط برای برگزاری هر چه بهتر این مسابقات فراهم شده بود.

کوهی گفت: در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد اراک، گرگان، آذربایجان شرقی، ماهان، شیراز، بجنورد، گرگان، صومعه‌سرا، نوشهر و کرج حضور داشتند که در پایان تیم واحد کرج به مقام نخست دست یافت.


ورزش و فرهنگ رشد و شکوفایی جوانان ورزش دانشگاهی

وزیر علوم: سرانه ورزشی دانشگاهها یک متر است

رتبه ایران در مسابقات ورزشی دانشجویان جهان یونیورسیاد

مدال برنز مسابقات جهانی دانشجویان تیم پومسه بانوان ایران

مجوز تأسیس نخستین مجله تخصصی بیومکانیک ورزشی کشور

کسب مقام توسط تیم ووشو دانشگاه آزاد زاهدان

مسابقات تکواندو و کاراته دانشجویان دختر دانشگاه آزاد در همدان آغاز شد

اعزام کاروان ورزشی ۲۶ نفرهٔ دانشگاه کاشان به دوازدهمین المپیاد ورزشی کشور

اختصاص مقام برتر المپیاد کشوری به تیم تنیس روی میز دانشگاه یزد

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی

نتیجه تیم کاراته بانوان دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

کسب مقام دوم علوم پزشکی هرمزگان در مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان

مهم‌ترین اولویت‌های وزارت علوم توسعه ورزش دانشگاهی است

منصوب شدن سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

حضور تیم والیبال و بدمینتون دانشگاه در دوازدهمین المپیاد کشوری

اتمام مسابقات فوتسال جام رمضان دانشگاه آزاد واحد رشت

اخبار روزنامه ها