آیین نامه‌ حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی ابلاغ شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 بهمن 1389-13 February 2011بازدید 24453


آیین نامه‌ حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی با محورها و اولویت‌های مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی، مطالعات زنان و خانواده، مطالعات دینی و اعتقادی و مطالعات جهان اسلام و بین الملل ابلاغ شد.

 

دکتر آدمی مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه ریزی اجتماعی وزارت علوم در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تدوین این آیین نامه در ماه گذشته اعلام کرد: با توجه به اهمیت و نقش دانشگاه‌ها و موسسات وابسته به وزارت علوم در روند رشد و توسعه علمی و پژوهشی، دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه ریزی اجتماعی این وزارتخانه به منظور هدایت و استفاده از توان و نیروی متخصص و با استناد به چشم انداز معاونت فرهنگی، راهبرد حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی مرتبط با اولویت‌های پژوهشی این دفتر در قالب آیین نامه حمایتی تهیه و به دانشگاه‌های کشور ابلاغ شد.

وی با اشاره به اهداف این آیین نامه اظهارکرد: بهره مندی از توانمندی‌های علمی دانشجویان، در حوزه فرهنگی و اجتماعی به منظور تحقق اهداف دانشگاه تمدن ساز اسلامی ایرانی، هدایت نظام مند پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی در جهت اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی کشور، ایجاد انگیزه در دانشجویان و حمایت از ایده‌های خلاقانه در زمینه فرهنگی اجتماعی، رصد تحولات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور و تامین بخشی از نیازهای پژوهشی معاونت فرهنگی وزارت خانه از جمله اهداف این آیین نامه به شمار می‌آید.

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی با بیان اینکه کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌توانند از تسهیلات این آیین نامه برخوردار شوند، تصریح کرد: موضوع پایان نامه باید منطبق با اولویت‌ها و نیازهای پژوهشی دفتر مطالعات فرهنگی و دارای ماهیت کاربردی، راهبردی و برنامه ریزی باشد و قابلیت تبدیل به کتاب مورد حمایت ویژه دفتر را نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه پایان نامه‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرد که هنوز وارد مرحله اجرایی نشده باشد و یا حداکثر شش ماه از تاریخ تصویب و یا دفاع از آن در مراجع ذیربط در دانشگاه نگذشته باشد، ادامه داد: نقش حمایت مالی از پایان نامه‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، توسط شورا تعیین و به عنوان پیوست به آیین نامه به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

آدمی با اشاره به مراحل پذیرش پایان نامه دانشجویی گفت: دانشجویان باید پیشنهاد نامه پایان نامه را به همراه تاییدیه تصویب آن در دانشگاه مربوطه و تکمیل برگ درخواست حمایت از پایان نامه برای شورای پژوهش این دفتر ارسال کنند و پس از بررسی اولیه موضوع پایان نامه و در صورت انطباق با اولویت‌های اعلام شده وصول آن به دانشجو اعلام می‌شود.

بنابراین گزارش، علاقمندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر به سایت دفتر مطالعات فرهنگی برنامه ریزی اجتماعی به آدرس www.farhangi.msrt.ir مراجعه کنند.

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها