نحوه مهمان شدن دانشجويان در دانشگاه هاي ديگر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   28 بهمن 1389-17 February 2011بازدید 6256


نحوه مهمان شدن دانشجويان در دانشگاه هاي ديگر
مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم تنها مهلت ثبت درخواست‌هاي دانشجويان متقاضي مهماني در نيمسال اول سال تحصيلي آتي را اعلام کرد و گفت: تکليف دانشجويان متقاضي مهماني از اين جهت که با درخواستشان موافقت شده يا خير در نيمه تابستان 90 مشخص مي‌شود.
مجتبي بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب افزود: دانشجوياني که در ترم جاري تصميم ارائه درخواست براي ميهماني در دانشگاه ديگر را دارند بايد در ارديبهشت ماه درخواست‌هاي الکترونيکي‌شان را اعلام کنند. ارديبهشت ماه تنها زماني در نيمسال دوم تحصيلي است که دانشجويان مي‌توانند درخواست خود براي مهماني در دانشگاه ديگر را ارائه دهند.
وي اضافه کرد: دانشجويان در سال‌هاي گذشته درخواست‌هاي خود براي مهماني را در تابستان ارائه مي‌کردند اما آئين نامه جديد مقرر کرده که براي مهماني در نيمسال اول تحصيلي بايد درخواست‌ها در ارديبهشت ماه ارائه شود و دانشگاه تا خرداد ماه اين درخواست‌ها را بررسي کند.
مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم ادامه داد: به اين ترتيب در نيمه تابستان 90 تکليف دانشجويان متقاضي مهماني در نيمسال اول 91 - 90 مشخص مي‌شود، از اين جهت که آيا با درخواستشان براي مهماني در دانشگاه ديگر موافقت شده يا خير.
بذرافشان درباره نشاني پايگاه الکترونيکي مربوط به ثبت درخواست‌هاي ميهماني به مهر گفت: نشاني سامانه الکترونيکي که دانشجويان متقاضي مهماني از طريق آن مي‌توانند درخواست‌هايشان را ثبت کنند قبل از ارديبهشت ماه 90 اعلام مي‌شود.
وي افزود: هدف از الکترونيکي شدن ثبت درخواست‌هاي دانشجويان براي ميهماني اين است که دانشجويان و خانواده‌هايشان بي‌خود از اين دانشگاه به آن دانشگاه نروند. از ارديبهشت ماه درخواست دانشجويان براي مهماني از دانشگاه مبدأ به صورت الکترونيکي به دانشگاه مقصد ارسال مي‌شود و ديگر لازم نيست دانشجو يا خانواده‌اش فاصله بين شهرها را بي‌خود طي کنند.

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها