آغاز ثبت نام دوره هاي جديد کارآموزي در سامانه ملّي جايابي و پذيرش کارآموز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 اسفند 1389-15 March 2011بازدید 9055ثبت نام دوره هاي جديد کارآموزي در سامانه ملّي جايابي و پذيرش کارآموز به آدرس HTTP://KARAMOUZI.IROST.ORG آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي، دکتر سيد احمد مظفري، مدير دفتر مركزي ارتباط دانشگاه با صنعت سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در مصاحبه با گروه خبر روابط عمومي گفت: گروه کارآموزي و بازآموزي دفتر مرکزي ارتباط با صنعت  و متولي دوره هاي کارآموزي دانشجويان دانشگاه ها و مؤسسات آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ثبت نام دوره هاي جديد کارآموزي در سامانه ملّي جايابي و پذيرش کارآموز به آدرس HTTP://KARAMOUZI.IROST.ORG را آغاز نمود.
دکتر مظفري آغاز به کار سامانه را از سال 1386 با حضور کاربران بخش صنعت و دانشگاه در زمينه جايابي و پذيرش دانشجويان متقاضي کارآموزي عنوان کرد و افزود: تاکنون تعداد زيادي از صنايع و دانشگاه ها در اين سامانه فعال شده اند.
الهام فاتحي فر، مدير مسئول اين سامانه با بيان اينکه، اهداف اصلي جوامع امروزي دستيابي به توسعه پايدار است، اظهار داشت: دانشگاه به عنوان مرکزي براي کاربردي کردن يافته هاي علمي و صنعت به عنوان يکي از بخش هاي تأثير گذار بر مجموعه فعاليت هاي اقتصادي، نقشي مؤثر در اين راستا ايفا مي کند؛ به طوري که تعامل و ارتباط مؤثر آن ها منافع زيادي براي بخش صنعت، دانشگاه و در  نتيجه رفاه اجتماعي به دنبال خواهد داشت.
وي افزود: ورود دانشجويان كارآموز به بخش صنعت يكي از مهم ترين راههاي تعامل صنعت و دانشگاه مي باشد؛ که ساماندهي فرآيند جايابي كارآموزان در مراكز صنعتي نقطه آغاز خوبي براي ارتباط بهتر و سريع تر صنعت با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور است و ارتقاء و بهبود خدمات الكترونيكي دستگاه هاي دولتي و خصوصي و گسترش خدمات الكترونيكي به ويژه در حوزه دولت الكترونيك و تأكيد بر توسعه سواد ديجيتالي عمومي از طريق توسعه آموزش الكترونيكي از جمله زير ساخت هاي اطلاعاتي و ارتباطي پيشرفته تلقي مي شود.
فاتحي فر مزاياي سامانه ملّي جايابي و پذيرش کارآموز را مديريت بهتر، صرف زمان كمتر و ايجاد تعامل منطقي تر بين مراكز علمي، كارآموزان و مراكز صنعتي برشمرد و خاطر نشان کرد: در اين سامانه بستري فراهم شده است که صاحبان صنايع بتوانند با توجه به  نيروي بالقوه و جوان كارآموز و پتانسيل بالاي يادگيري كه در دانشجويان كارآموز وجود دارد، برنامه ريزي مناسبي درجهت تعامل اثر گذار داشته و به طور هدفمند از وجود كارآموز استفاده نمايند و از اين فرآيند در جهت تأمين منافع و رسيدن به هدف هاي خود بهره برداري نمايند.
مدير گروه کارآموزي و بازآموزي دفتر مرکزي ارتباط با صنعت حضور دانشجويان و نيروهاي متخصص صنعت و دانشگاه در اين سازمانه را فرصت مناسبي برشمرد و اعلام داشت:  در اين سامانه  واحدها،‌ مراكز و وزارتخانه هاي مختلف مي توانند به معرفي و بيان امكانات، ويژگي ها و دستاوردهاي علمي و صنعتي خود پرداخته و در اين فرصت نسبت به دستاوردهاي ديگران آشنا و احيانا در نيل به هدف خود از آن بهره مند گردند.
وي ديگر مشخصه سامانه را اولويت بندي بر اساس علاقه، رشته،‌ گرايش و ساير موارد مورد نظر كارآموز دانست و گفت : از تمامي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور دعوت مي گردد جهت ثبت نام در اين سامانه اقدام نموده تا در زمان لازم از خدمات مربوط به جايابي كارآموزان  بهره مند شوند. همچنين از كليه مراكز صنعتي كه كارآموزي دانشجويان دانشگاهها را در برنامه هاي آموزشي خود برنامه ريزي نموده اند، دعوت  مي گردد با مراجعه به سامانه مركزي پذيرش و جايابي كارآموز و انجام ثبت نام نسبت به انتخاب كارآموزان مورد نظر در زمان مقرر اقدام نمايند.

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها