مبارزه با مفسدان اقتصادي اقدام جدي دانشجويان در سال 90 است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   15 فروردین 1390-04 April 2011بازدید 1336


مبارزه با "مفسدان اقتصادي " اقدام جدي دانشجويان در سال 90 است

 


محمدرضا رضايتي دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، با بيان اينكه دهه 80 دهه كارآمدي نظام جمهوري اسلامي ايران است، اظهار داشت: زماني كه به روند نامگذاري سال‌ها در اين دهه توجه كنيم گوياي اين است كه مقام معظم رهبري سال‌هاي گذشته را مقدمه نامگذاري امسال انتخاب كرده بودند. 

وي اضافه كرد: اين موضوع نيز به اين دليل است كه جمهوري اسلامي ايران در استراتژي بلندمدت خود توانست موفق باشد و اكنون وقت آن رسيده است كه در حوزه اقتصادي هم كارآمدي خود را نشان دهد. 

اين فعال دانشجويي با اشاره به نامگذاري سال 90 به نام سال "جهاد اقتصادي " گفت كه در اين راه به جز اقدام جهادگونه نمي‌توان موفق بود و طي كردن راه‌ها و روش‌هاي عادي سرانجامي در پي نخواهد داشت و بايد اقدامات حوزه اقتصادي به صورت جهادي انجام شود. 

رضايتي با بيان اينكه سال 90 از سوي رهبر معظم انقلاب به درستي سال "جهاد اقتصادي " ناميده شد، اظهار داشت: اگر بتوانيم اقتصادمان را نيز مانند سياستمان مردمي كنيم، در نهايت به پيروزي خواهيم رسيد؛ مردمي كردن اقتصاد عملي است كه بايد به صورت جهادگونه اجرايي شود. 

وي با تاكيد بر اينكه نامگذاري سال‌ها از سوي رهبر معظم انقلاب بي‌هدف نبوده و رهبري با توجه به نيازها و بررسي‌ ابزارها اين نامگذاري را انجام مي‌دهند، تصريح كرد: يكي از ابزارهاي لازم براي تحقق جهاد اقتصادي دولت است و رهبري به اين نكته توجه كرده است كه آيا دولت مي‌تواند اين طرح را اجرايي كند؟ 

دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد با بيان اينكه هر زمان صحبت از جهاد مي‌شود، ذيل آن جبهه نيز معنا پيدا مي‌كند، اظهار داشت: در سال 90 جبهه اقتصادي انقلاب اسلامي خواهيم داشت و در مقابل اين جبهه، جبهه معارضي نيز تشكيل خواهد شد كه در اين حوزه جنبش دانشجويي بايد حساس بوده و به درستي عمل كند. 

رضايتي رفتارهاي جنبش دانشجويي در قبال سال "جهاد اقتصادي " را شامل برخي رفتارهاي سلبي و برخي رفتارهاي ايجابي توصيف كرد و افزود: در حوزه ايجابي نشان‌دادن كارآمدي نظام به عموم و اطلاع‌رساني در خصوص موفقيت‌ها بايستي به صورت جدي دنبال شود. 

وي ادامه داد: اقدام ايجابي ديگر نيز قدرداني از اقدامات انجام شده است كه دانشجويان بايد در اين خصوص فعال بوده و با رصد فضا نسبت به اقدامات مثبت حساس باشند. 

رضايتي همچنين رصد فضا و انتقاد از رفتارهاي نادرست و اشتباه را از جمله اقدامات دانشجويان در حوزه رفتارهاي سلبي برشمرد و پيام مقام معظم رهبري در سال 80 مبني بر مبارزه با مفاسد اقتصادي را يكي از مباحث مدنظر دانشجويان عنوان كرد. 

اين فعال دانشجويي با تاكيد بر اينكه گروه‌هاي سياسي منحرف و باندهاي اقتصادي هزينه‌هاي هنگفتي براي شكست "جهاد اقتصادي " انجام خواهند داد، خاطرنشان كرد: جنبش دانشجويي در مقابل اين كارشكني‌ها ايستادگي كرده و كوتاه نخواهد آمد؛ مبارزه با مفسدان اقتصادي همواره مدنظر دانشجويان بوده و در سال 90 نيز جنبش دانشجويي اين مسئله را به صورت جدي پيگيري مي‌كند.

 

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها