رتبه بندي نشريات دانشجويي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   03 اردیبهشت 1390-23 April 2011بازدید 2015


رتبه بندي نشريات دانشجويي
مديرکل امور فرهنگي وزارت علوم از رتبه بندي نشريات دانشجويي در وزارت علوم خبر داد و گفت: نشريات دانشجويي داراي مطالب توليدي و با کيفيت در اولويت حمايت وزارت علوم قرار مي گيرند.
به گزارش خبرنگار مهر، جليل دارا چهارشنبه شب در مراسم افتتاحيه نهمين همايش مديران مسئول نشريات دانشجويي کشور گفت: مرتبط ترين و غني ترين حوزه اي که مي توان بحث آزادانديشي را در آن مطرح کرد نشريات دانشجويي است. حال که اين فضاي آزاد انديشي ايجاد شده و شاهد افزايش کمي نشريات دانشجويي هستيم بايد از اين فضا براي رشد و تعالي ايران اسلامي استفاده کنيم.
مديرکل امور فرهنگي وزارت علوم با بيان اينکه نشريات دانشجويي بستر تبادل انديشه و تبادل آراء را فراهم مي کنند، گفت: آزاد انديشي که مطرح مي کنيم همه اش مربوط به حوزه هاي سياسي دانشگاهها نيست بلکه حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي و علمي را هم شامل مي شود.
وي خاطرنشان کرد: اگر نشريات دانشجويي مسير درست خود را طي نکنند مسير ناکجا آباد را طي مي کنند. رسالت يک نشريه دانشجويي خيلي فراتر از اين است که يک گروه يا جريان سياسي را دنباله روي کند يا به مسائل کوچک يک دانشگاه بپردازد بلکه در صورتي يک نشريه دانشجويي تکليف خود را ادا کرده است که به سمت پيگيري دغدغه هاي اساسي نظام جمهوري اسلامي ايران برود.
جليل دارا در ادامه تبيين انتظارات از نشريات دانشجويي گفت: اينکه يک نشريه دانشجويي يک خبري منتشر کند که حال يک جنجالي راه بيافتد و يک مخاطبي هم پيدا کند رسالت يک نشريه دانشجويي نيست لذا اگر احساس مي کنيم مشکلاتي در رسالتمان وجود دارد بايد آن را بازتعريف کنيم.
وي افزود: نشريات دانشجويي بايد اين فرصت را فراهم کنند تا در حالي که اين نشريات در خدمت جامعه دانشگاهي به کار گرفته مي شوند فضاي تهييج انگيزش و برانگيختن احساسات را ايجاد کنند تا افراد ديگري نيز در اين حوزه کار کنند.
دارا با بيان اينکه هيچگونه مانع و سدي در راه فعاليت نشريات دانشجويي وجود ندارد، گفت: نياز است تا در نشريات دانشجويي تا جايي که لازم است انتقاد و نوآوري صورت گيرد البته اين به معناي آن نيست که در دانشگاه هيچ حد و قانوني را رعايت نکنيم بلکه بايد آئين نامه هاي موجود دانشگاهها رعايت شوند.
وي راه اندازي بانک اطلاعاتي ويژه نشريات دانشجويي در دانشگاه ها را از انتظارات مسئولان فرهنگي وزارت علوم اعلام کرد و در محور ديگري از گفته هايش يادآور شد: انتظار داريم در نشريات دانشجويي واقعيت منعکس شود. يک فعال نشريه دانشجويي زماني مي تواند بگويد خبره است که خبر مستند و واقعيات را منتشر کند و به دنبال راه انداختن جريان بيخود نباشد.


رتبه بندي نشريات دانشجويي

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها