نحوه ارائه درخواست انتقال دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   04 اردیبهشت 1390-24 April 2011بازدید 7495


مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم از آمار بالاي مراجعه به سامانه انتقال و مهماني دانشجويان از صبح امروز که سومين روز مهلت يکماهه دانشجويان متقاضي انتقال و مهماني براي ثبت الکترونيکي درخواست است، خبر داد.
مجتبي بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ميزان استقبال دانشجويان متقاضي انتقال و مهماني از سامانه نقل و انتقال در اول و دوم ارديبهشت ماه گفت: پنج شنبه اول ارديبهشت ماه تا ظهر جمعه دوم ارديبهشت ماه فقط 34 دانشجوي متقاضي انتقال و مهماني درخواست خود را به صورت اينترنتي در سامانه نقل و انتقال ثبت کرده اند.
وي اين ميزان استقبال در دو روز نخست مهلت دانشجويان متقاضي انتقال و مهماني براي ثبت اينترنتي درخواست را داراي ريشه اي فرهنگي دانست و گفت: شايد اطلاع رساني کم بوده يا به طور فرهنگي وقتي براي انجام يک کار مهلت تعيين مي شود افراد واجد شرايط، دقيقه 90 را براي انجام ثبت نام انتخاب مي کنند.
مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم با يادآوري اينکه دانشجويان متقاضي انتقال و مهماني تا پايان ارديبهشت ماه فرصت دارند درخواستشان را در سامانه انتقال ثبت کنند به مهر گفت: طبق گزارش دريافتي امروز شنبه 3 ارديبهشت ماه همزمان با سومين روز از مهلت يک ماهه ثبت اينترنتي درخواستهاي انتقال و مهماني دانشجويان آمار مراجعه به سامانه انتقال بالا است البته برخي صرفا مراجعه مي کنند اما مهم آمار ثبت تقاضا است.
بذرافشان توصيه کرد: دانشجويان متقاضي انتقال و مهماني، ثبت الکترونيکي درخواستشان را براي دقيقه 90 نگذارند چراکه در روزهاي پاياني مهلت تعيين شده، حجم تقاضا زياد مي شود لذا ممکن است اشکالاتي هم در سايت بوجود آيد لذا دانشجويان متقاضي ميهماني و انتقال تقاضاي خود را در همين روزهاي اول از مهلت يکماهه شان ثبت کنند.
به گزارش مهر، دانشجويان متقاضي انتقال و ميهماني در ترم اول سال آينده فرصت دارند تا پايان ارديبهشت ماه درخواست‌هاي خود را از طريق سامانه جامع خدمات آموزشي در سايت اداره کل امور دانشجويان داخل به نشاني msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx ثبت کنند.
دانشجويان متقاضي انتقال و ميهماني ديگر نيازي به درخواست حضوري از دانشگاههاي مبدا و مقصد ندارند. دانشجويان پس از ثبت اينترنتي درخواستهاي انتقال و ميهماني‌شان "کد رهگيري" دريافت مي کنند که از طريق اين کد رهگيري مي توانند از نتيجه درخواست خود مطلع شوند.
دانشگاههاي مبدأ و مقصد نتيجه بررسي خود را با درخواستهاي دانشجويان از طريق سامانه جامع خدمات آموزشي اعلام مي کنند. دانشگاهها تا 15خرداد ماه 90 نتايج بررسيهاي خود در خصوص درخواستهاي دانشجويان را از طريق همين سامانه اعلام مي‌کنند.
سامانه جامع خدمات آموزشي براي ثبت درخواست انتقال و ميهماني ويژه دانشجويان کارداني و کارشناسي است. همچنين به گفته مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم شرايط آئين نامه جديد نقل و انتقال و مهماني مشمول دانشجويان ورودي 86 به بعد است.


انتقال دانشجویان

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها