استفاده كاربردي شهرداري تهران از پايان‌نامه‌هاي هنري دانشجويان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   06 اردیبهشت 1390-26 April 2011بازدید 2376


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، به دنبال برنامه‌ريزي و همت گروه طراحي صنعتي دانشگاه هنر در راستاي هدفمندسازي و كاربردي نمودن پايان‌نامه‌هاي دانشجويان ارشد و دكتري و حمايت مالي از اين پايان‌نامه‌ها، معاونت پژوهشي دانشگاه اقدام به امضاي تفاهم‌نامه‌اي با مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران نمود.
در نشستي كه در دفتر حسنايي معاون پژوهشي دانشگاه هنر برگزار شد، تفاهم‌نامه‌اي با موضوع كاربردي‌سازي و حمايت از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان ارشد و دكتري رشته‌هاي هنري با حضور سيدمحمد مجابي معاون علم و فن‌آوري مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران، سليماني‌كُهل، مشاور روابط بين‌الملل رئيس مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران و شهرزاد رفيعي‌فر، مسئول پايان‌نامه‌ها و امور نخبگان مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران منعقد شد.
در اين نشست مجابي با اشاره به اينكه شهرداري تهران با ابلاغ قاليباف، دانش‌محور بودن مديريت شهري را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار داده است، گفت: اكنون نظام‌نامه‌اي در دستور كار شهرداري قرار دارد كه در آن تجليل از انديشمندان و پژوهشگران در قالب جشنواره‌هاي ساليانه و همچنين استفاده از دانشگاه‌ها در حوزه‌هاي مطالعاتي از اهم برنامه‌هاست.
وي افزود: مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران به عنوان مركزي كه پژوهش‌ها را مديريت مي‌كند موضوع‌هاي مورد نياز خود را از مرحله مسئله‌يابي تا كاربست يك پژوهش دنبال و حمايت مي‌كند و تا كنون با ده دانشگاه در اين زمينه به طور تخصصي وارد مذاكره و امضاي قرارداد شده است.
معاون علم و فناوري مركز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران با اشاره به اينكه حوزه مديريت شهري بسيار گسترده است و امروزه در اكثر كشورها از جايگاه بسيار بالايي نيز برخوردار است، گفت: در ساختاري كه به تازگي طراحي كرده‌ايم به جاي اينكه با دانشجو قرار داد ببنديم با دانشگاه تفاهم‌نامه امضا مي‌كنيم و موضوعات مورد نيازمان را به دانشگاه اعلام مي‌كنيم تا اين هدفمندي از طريق استادان و مسئولان دانشگاه انجام پذيرد؛ پس از اينكه بر روي موضوع پژوهش رساله توافق صورت گرفت بقيه مراحل بر اساس قرارداد في‌مابين از مرحله پيش پرداخت تا اتمام كار صورت مي‌گيرد.
حسنايي معاون پژوهشي دانشگاه هنر نيز در اين نشست ضمن ابراز خرسندي از اين تفاهم‌نامه گفت: در دانشگاه‌ها معضل بزرگي وجود دارد كه اميدوارم با برقراري اينگونه روابط علمي و پژوهشي برطرف شود؛ دانشگاه‌ها از طرف وزارتخانه دستورالعمل دارند كه پايان‌نامه‌ها را به سمت كاربردي‌تر شدن سوق دهند و تعاملي كه امروز ميان دانشگاه هنر و شهرداري تهران بوجود آمده نويد كاربردي‌تر شدن علم را مي‌دهد.
وي ادامه داد: در ميان دانشجويان دكتري و كارشناسيارشد فكر مي‌كنم آثار دانشجويان ارشد كاربردي‌ترند كه لازم است بيشتر به آن توجه شود.
مجيدي معاون دانشجويي دانشگاه هنر نيز ضمن تشكر از شهرداري تهران، گفت: در دانشگاه ما همه رشته‌هاي هنري وجود دارد و اتفاقاً بسياري از دانشجويان و يا اساتيد ما به طور شخصي با شهرداري همكاري‌هاي گوناگون دارند؛ دانشجويان و فارغ‌التحصيلان رشته‌هايي مانند مجسمه‌سازي، نقاشي، شهرسازي، طراحي داخلي، طراحي مبلمان شهري، طراحي صنعتي، طراحي پارچه، گرافيك و... تا كنون همكاري‌هاي بسياري با شهرداري و مراكز ديگر داشته‌اند كه در صورت هماهنگي و همكاري دانشگاه، اين روابط بيشتر خواهد شد و به نفع دو طرف خواهد بود.
محمد رزاقي مدير گروه طراحي صنعتي دانشگاه هنر نيز در ادامه گفت: مدت زيادي بود برنامه‌ريزي مي‌كرديم تا اين اتفاق بيفتد زيرا اگر يك دانشگاه فقط توليد علم داشته باشد بي كه بتواند آنرا در معرض كاربرد و مصرف برساند آن علم ابتر خواهد ماند و حلقه توليد و مصرف علم بسته نخواهد شد.


شهرداري تهران پايان‌نامه‌هاي هنري دانشجويان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها