نرخ اجاره بهاي خوابگاه های دولتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   19 اردیبهشت 1390-09 May 2011بازدید 5749


نرخ اجاره بهاي خوابگاه های دولتی

رئيس صندوق رفاه دانشجويان آمار دانشجويان ساکن خوابگاه را 206 هزار نفر اعلام کرد و گفت: به دانشجويان خوابگاههاي غير دولتي قول مي دهيم از مهر90 نرخ اجاره بهاي خوابگاههاي غيردولتي با نظر مشترک صندوق رفاه و تعاوني خوابگاه داران غير دولتي تعيين شود.
206 هزار دانشجو در خوابگاه اسکان دارند
به گزارش خبرنگار مهر، کيوان مراديان امروز يکشنبه در جمع خبرنگاران در نشست خبري هفته خوابگاههاي دانشجويي از اسکان 206 هزار دانشجو در خوابگاههاي ملکي وزارت علوم و خوابگاههاي استيجاري و خودگردان خبر داد و گفت: خوابگاههاي ملکي متعلق به وزارت علوم است و خوابگاههاي استيجاري خوابگاههايي هستند که صندوق رفاه دانشجويان وديعه آن را تامين و خوابگاههاي خودگردان نيز صد در صد مربوط به بخش خصوصي است.
رئيس صندوق رفاه دانشجويان از به کارگيري يک هزار و 174 ساختمان خوابگاهي در داخل يا خارج محوطه دانشگاه براي اسکان دانشجويان خبر داد و گفت: 838 دستگاه ساختمان خوابگاه ملي، 185 دستگاه ساختمان استيجاري و 151 خوابگاه خودگردان تحت نظارت دانشگاه براي اسکان دانشجويان به کار گرفته شده اند.
اسکان بيش از 60 درصد متقاضيان خوابگاه
مراديان از اسکان بيش از 60 درصد متقاضيان خوابگاههاي دانشجويي خبر داد و گفت: 40 درصدي که خوابگاه ندارند بيشتر بومي هستند و مشکل اسکان ندارند، از طرفي نيز در بحث وام مسکن هيچ محدوديتي نداريم لذا مشکل جدي در زمينه پاسخگويي به دانشجويان متقاضي اسکان وجود ندارد.
ميزان وام هاي مسکن
وي با اعلام ميزان وام هاي مسکن براي دانشجويان مجرد و متاهل گفت: وام مسکن براي متاهلين در تهران ماهانه 150 هزار تومان، براي متاهلين در 5 شهر بزرگ غير تهران ماهانه 120 هزار تومان، براي متاهلين در ساير شهرستانها ماهانه 100 هزار تومان است و دانشجويان مجرد در تهران يا خارج از تهران ماهانه مي توانند 50 هزار تومان وام مسکن دريافت کنند اين در حالي است که در پايان سال 88 اين رقم معادل 20 هزار تومان بود که اکنون با افزايش 150 درصدي روبرو شده است.
مراديان با اعلام ميزان وام وديعه مسکن در تهران و خارج از تهران براي دانشجويان متاهل و مجرد گفت: وديعه مسکن براي متاهلين در تهران 5 ميليون تومان، در شهرهاي بزرگ 4 ميليون تومان و در ساير شهرستانها 3 ميليون و 300 هزار تومان است.
همچنين وديعه مسکن براي مجردها در تهران 2 ميليون تومان، براي مجردها در شهرهاي بزرگ يک و نيم ميليون تومان و در ساير شهرستانها برابر يک ميليون تومان است.
رئيس صندوق رفاه دانشجويان در ارائه گزارشي درباره کمک هاي خيرين خوابگاه ساز در سال 89 گفت: 48 نفر از خيرين اعم از حقيقي يا حقوقي در سال 89 به ميزان 160 ميليارد ريال براي احداث خوابگاهها کمک کرده يا براي مشارکت در پروژه هاي خوابگاهي يا اهداي زمين اقدام کردند.
مراديان در اعلام اجاره بهاي خوابگاههاي غير دولتي نيز گفت: به طور ميانگين در سطح کشور اجاره بهاي خوابگاههاي غير دولتي ماهانه 50 تا 70 هزار تومان است اما از مهرماه تعاوني خوابگاه داران غير دولتي با هماهنگي صندوق رفاه دانشجويان قرار است نرخ اسکان در خوابگاههاي غير دولتي را تعيين کنند.
جزئيات نرخ اجاره بهاي خوابگاههاي دولتي
وي در اعلام اجاره بهاي خوابگاههاي دولتي در هر ترم بر اساس ظرفيت اتاقها گفت: اجاره بهاي اسکان در اتاق هاي يک و دو نفره به صورت نقدي در هر ترم برابر 86 هزار تومان، اتاق هاي 3 و 4 نفره 64 هزار تومان، اتاق هاي 5 و 6 نفره 60 هزار تومان، اتاق هاي 7 و 8 نفره 51 هزار و 800 تومان و اتاق هاي 9 نفره به بالا 43 هزار و 200 تومان است البته اين هزينه ها مربوط به زماني است که دانشجو آن را نقدي پرداخت کند.


نرخ اجاره بهاي خوابگاه های دولتی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها