هشدار به دانشجويان متقاضي انتقال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   21 اردیبهشت 1390-11 May 2011بازدید 1334


مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم به دانشجوياني که قصد ثبت درخواست اينترنتي خود براي انتقال يا مهماني دارند توصيه کرد که درخواست مهماني را در اولويت قرار دهند چون در اين صورت شانس موافقت با درخواست بيشتر است.
مجتبي بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه از اول ارديبهشت ماه 90 تا کنون بيش از 7 هزار دانشجو درخواست انتقال و ميهماني داشته اند، گفت: نزديک به نيمي از اين 7 هزار دانشجو که تا کنون درخواستشان را در سامانه جامع خدمات آموزشي در سايت اداره کل امور دانشجويان داخل ثبت کرده اند درخواست انتقال داشته اند.
مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم افزود: به تعدادي از دانشجوياني که از ابتدا به ساکن درخواست انتقال داشته اند اعلام کرده ايم که در وهله اول نبايد درخواست انتقال داشته باشند بلکه بايد ابتدا درخواست مهماني کنند. چون ممکن است شرايط انتقال را نداشته باشند و دانشگاههاي مبدأ و مقصد مشاهده کنند که فرد شرايط انتقال را ندارد لذا با انتقالش موافقت نکنند و دانشجوي متقاضي حتي از فرصت مهمان شدن در دانشگاه ديگر نيز باز بماند.
بذرافشان در توصيه به دانشجويان متقاضي انتقال و ميهماني گفت: دانشجويان متقاضي انتقال ابتدا درخواست مهماني دهند چون ممکن است افرادي که ابتدا به ساکن درخواست انتقال مي کنند به دليل اينکه ممکن است شرايط انتقال نداشته باشند درخواستشان بررسي نشود.
وي افزود: بر اساس آئين نامه، دانشجوي متقاضي انتقال بايد در ابتدا مهمان شوند و اگر پس از 2 نيمسال مهماني معدلشان بالاي ميانگين معدل گروه آموزشي مربوطه شود با انتقالش موافقت مي شود اما در صورتي که معدلش بالاي 13 و کمتر از ميانگين معدل گروه شود مهمان دائم مي شود.
مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم در توضيح تفاوت انتقال و مهمان دائم گفت: در مهماني دائم دانشجو در کنار خانواده اش تحصيل مي کند اما مدرکش را دانشگاه مبدأ صادر مي کند.


دانشجويان متقاضي انتقال

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها