30 درصد دانشجويان دانشگاه آزاد توان پرداخت شهريه ندارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   22 اردیبهشت 1390-12 May 2011بازدید 1461


30 درصد دانشجويان دانشگاه آزاد توان پرداخت شهريه ندارند

پرتال دانشگاهی کشور : مديركل دفتر تسهيلات اعتباري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي با انتقاد از كاهش اعتبار وام شهريه دولتي دانشگاه‌ها، گفت: تاكنون فقط 440 ميليارد ريال از اعتبار وام شهريه به دانشگاه آزاد پرداخت شده است.

محمدحسين سدهي نيا در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه حدود نيمي از دانشجويان آموزش عالي كشور كه شهريه پرداخت مي‌كنند تحت پوشش دانشگاه آزاد اسلامي هستند، افزود: بر اين اساس بايد50 درصد از اعتبار وام شهريه دولتي به صندوق رفاه اين دانشگاه تخصيص داده مي‌شد كه اين امر محقق نشد.

وي خواستار افزايش اعتبار وام شهريه دولتي براي دانشجويان دانشگاه آزاد شد و افزود: اين درحالي است كه از بيش از يك ميليون و 500 هزار دانشجوي اين دانشگاه، حدود30 درصد با توجه به افزايش هزينه‌هاي زندگي امكان پرداخت شهريه را ندارند و متقاضي اين تسهيلات هستند و حتي اين مبلغ با اضافه شدن حدود 150 ميليارد ريالي كه از محل منابع مالي 260 صندوق رفاه دانشجويان كه در واحدها و مراكز آموزشي مستقر هستند تامين مي‌شود؛ باز هم پاسخگوي330 هزار نفر متقاضي نيست.

وي با بيان اين‌كه اعتبار وام شهريه بر خلاف وعده‌ها، بموقع و قبل از شروع ثبت‌نام دانشجويان به حساب صندوق‌ها واريز نشد، تصريح كرد: از مبلغ 1500 ميليارد ريالي كه قول تامين آن را دولت داده بود با كسر 28 درصد، 1300 ميليارد ريال به صندوق رفاه دانشجويان واريز شد كه از اين اعتبار 440 ميليارد ريال به دانشگاه آزاد داده شده است كه اين مقدار پاسخگوي متقاضيان اين دانشگاه نيست.

سدهي‌نيا افزود: دانشجويان و خانواده‌هاي كم‌توان مالي كه به اميد استفاده از اين تسهيلات نسبت به ثبت‌نام فرزندان خود در دانشگاه‌ها اقدام كرده بودند دچار مشكلاتي مي‌شوند.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، با اشاره به وام شهريه در نظر گرفته شده براي سال90، گفت: در بودجه پيشنهادي دولت160 ميليارد تومان براي صندوق رفاه وزارت علوم در نظر گرفته شده است كه منتظر بررسي‌ و تصويب نهايي بودجه صندوق رفاه توسط مجلس شوراي اسلامي هستيم.

كيوان مراديان در خصوص نحوه توزيع وام شهريه در سال گذشته، گفت: سال گذشته حدود 104 ميليارد تومان به حساب صندوق رفاه واريز شد كه تاكنون 42 ميليارد تومان آن توزيع شده است و بقيه وام شهريه تا پايان خرداد ماه به دست دانشگاه‌ها مي‌رسد.


دانشجويان دانشگاه آزاد توان پرداخت شهريه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها