دانشجویان فرصت دارند به‌جای انتقال، متقاضی مهمانی شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   27 اردیبهشت 1390-17 May 2011بازدید 1389


مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از در نظر گرفتن مهلت برای ویرایش اطلاعات ثبت شده دانشجویان متقاضی انتقال و مهمانی خبر داد و گفت: برخی دانشجویان که می‌دانند شرایط انتقال را ندارند اما درخواست انتقالی کرده‌اند تا پایان اردیبهشت ماه فرصت دارند درخواست‌شان را ویرایش کنند و متقاضی میهمانی شوند.

مجتبی بذرافشان در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه از اول اردیبهشت ماه 90 تا کنون نزدیک 13 هزار دانشجو درخواست انتقال و میهمانی داشته‌اند، گفت: بیش از 5 هزار نفر از این 13 هزار دانشجو که تا کنون درخواست‌شان را در سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل ثبت کرده‌اند درخواست انتقال داشته‌اند.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: به تعدادی از دانشجویانی که از ابتدا درخواست انتقال داشته‌اند اعلام کرده‌ایم که در وهله اول نباید درخواست انتقال داشته باشند؛ بلکه باید ابتدا درخواست مهمانی کنند. چون ممکن است شرایط انتقال را نداشته باشند و دانشگاه‌های مبدأ و مقصد مشاهده کنند که فرد شرایط انتقال را ندارد لذا با انتقالش موافقت نکنند و دانشجوی متقاضی حتی از فرصت مهمان شدن در دانشگاه دیگر نیز باز بماند.

بذرافشان در توصیه به دانشجویان متقاضی انتقال و میهمانی گفت: دانشجویان متقاضی انتقال ابتدا درخواست مهمانی دهند چون ممکن است افرادی که ابتدا به ساکن درخواست انتقال می‌کنند به دلیل اینکه ممکن است شرایط انتقال نداشته باشند درخواستشان بررسی نشود.

وی افزود: بر اساس آئین نامه، دانشجوی متقاضی انتقال باید در ابتدا مهمان شوند و اگر پس از 2 نیمسال مهمانی معدلشان بالای میانگین معدل گروه آموزشی مربوطه شود با انتقالش موافقت می‌شود.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با بیان اینکه دانشجویان متقاضی انتقال و میهمانی فرصت دارند تا پایان اردیبهشت ماه اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه اینترنتی‌شان را ویرایش کنند،گفت: متقاضیان می‌توانند نوع درخواست‌شان اعم از انتقال، میهمانی یا میهمانی دائم را تغییر دهند.

بذرافشان افزود: همچنین این متقاضیان می‌توانند معدل دانشگاهی که به عنوان مقصد انتقال یا میهمانی انتخابی کرده‌اند و ... را نیز در موعد تعیین شده ویرایش کنند


انتقال، متقاضی مهمانی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها