گریه دانشجویان به دلیل ضعف متون درسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   28 اردیبهشت 1390-18 May 2011بازدید 1329


رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران گفت: با توجه به فضای سیاسی که در کشور بوجود آمده آرامش را در دانشگاه ها حتما باید بیشتر حفظ کرد ضمن اینکه در هیچ فرایند سیاسی نباید پای انسانها بلرزد و در مقابل شخصیت ها مرعوب شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسینی امروز چهارشنبه در افتتاحیه چهل و یکمین نشست معاونین آموزشی دانشگاه ها و چهارمین نشست روسای منتخب آمایش آموزش عالی با بیان این مطلب افزود: آرامش در فضای دانشگاه ها را باید با توانمندی مدیران دانشگاهی حفظ کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران در برشمردن آسیب های علوم انسانی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: 3.5 میلیون دانشجو داریم که حدود 2 میلیون نفر از آنها دانشجوی علوم انسانی هستند یعنی دو سوم دانشجویان کشور در حال تحصیل در علوم انسانی هستند این انسان را نگران می کند.

وی افزود: بسیاری وقت ها دانشجویان در برخی رشته ها حتی رشته های علوم انسانی می آیند و از متنی که برای آموزش در اختیارشان قرار می گیرد گریه می کنند. در برخی رشته های علوم انسانی کاملا مبانی معرفتی لیبرالیسم حتی اگر به صورت ترجمه ای هم باشد در اختیار دانشجویان دارد قرار می گیرد. این ضعف منبع درسی در حوزه علوم انسانی است که می طلبد دانشگاه ها در این زمینه توجه داشته باشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران افزود: در برخی درسهای معارفی دانشگاه ها مانند انسان شناسی وقتی بخش هایی که راجع به خلقت است را مطرح می کنند بیشتر در حال ترویج نظریه داروین است تا نظریه های دیگر این یک مشکل جدی در بخش متون درسی است.

حجت الاسلام حسینی همچنین غرب زدگی برخی اساتید علوم انسانی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: جمع کثیری از اساتید باورمند هستند اما نباید غفلت کرد که یک بخش غرب زده ای در بدنه آموزش عالی ما وجود دارد که البته با دقت هایی که در جذب هیئت علمی صورت می گیرد این مشکلات نیز رفع می شود.


ضعف متون درسی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها