محروميت از تسهيلات رفاهي، جريمه استعمال هر گونه مواد دخاني در خوابگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   01 خرداد 1390-22 May 2011بازدید 1170


معاون دانشجويي دانشگاه بوعلي سينا همدان با بيان اينكه استعمال هر گونه مواد دخاني در خوابگاه‌ها به عنوان محيط عمومي ممنوع بوده و جزو جرايم کميته انضباطي است و جرم تلقي مي شود، گفت: يکي از تنبيهات در نظر گرفته شده براي اين جرم محروميت از تسهيلات رفاهي تا پايان دوران دانشجويي است.
دکتر سيد مرتضي هزاوه‌اي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه همدان، با بيان اينكه تعريف حداقلي از خوابگاه، محيطي براي استراحت دانشجو پس از يک روزکاري و آموزشي است، افزود: تعريف ديگر از خوابگاه، محل زيست دانشجو محسوب مي‌شود که فراتر از بحث خواب است.
وي اضاف کرد: اگر خوابگاه را به عنوان زيستگاه تعريف کنيم هر آنچه که يک خانه مسکوني لازم دارد بايد براي دانشجو فراهم شود و بايد بين اين دو ديدگاه به نقطه تعادل برسيم.
هزاوه‌اي ادامه داد: ايجاد امکانات رفاهي و بردن همه امکانات براي زندگي دانشجويي در محيط خوابگاهي ضروري نيست؛ زيرا دوره دانشجويي دوره تمرين زندگي گروهي است و دانشجو بايد بخشي از نيازها را در دورن خوابگاه با مديريت خود تنظيم کند.
معاون دانشجويي دانشگاه بوعلي سينا همدان تصريح کرد: انتظارات دانشجويان از خوابگاه‌ها بايد متناسب با وظايف دانشجو و امکانات موجود باشد.
وي اظهاركرد: سالن سوم خرداد، ايستگاه تندرستي ويژه خواهران و زمين چمن فوتسال کنار خوابگاه علوم از امکانات رفاهي براي دانشجويان به شمار مي‌آيد که در سال گذشته مورد بهره برداري دانشجويان واقع شده است.
هزاوه‌اي ادامه داد: از ديگر اقدامات طراحي و ساخت مجتمع ورزشي خوابگاه‌ها کنار خوابگاه‌هاي جديد و افتتاح و بهره‌برداري از استخر دانشگاه توسط دانشجويان است که طبق برنامه منظم هفتگي(شش سانس براي دختران و پنج سانس براي پسران) است.
وي تصريح کرد: دانشجويان مي توانند برخي از اوقات فراغت خود را با کلاس‌هاي مرکز مشاوره در خوابگاه‌ها بگذرانند که کمک موثري به آنان مي کند.
معاون دانشجويي دانشگاه بوعلي سينا همدان ادادمه داد: در هفته خوابگاه‌ها برگزاري مسابقات مختلف ورزشي و فرهنگي، مسابقه آشپزي با اقلام سلف دانشجويي ويژه خواهران و هماهنگي با صدا و سيما در اختصاص يک برنامه تلويزيوني طنز ليمو ترش به زندگي خوابگاهي از برنامه‌هاي دانشگاه بوده است.
وي اضافه کرد: استفاده از تريبون نماز جمعه و ظرفيت رسانه‌اي در استان براي انعکاس فعاليت‌هاي خوابگاهي و برنامه‌هاي در دست اقدام و فرهنگ سازي در زمينه جلب مشارکت بخش خصوصي در احداث و مديريت خوابگاه‌هاي دانشجويي است و خيرين خوابگاه ساز بايد در اين بخش به دانشگاه‌ها کمک کنند و الگوي خيرين مدرسه ساز به خيرين خوابگاه ساز نيز تسري يابد.
هزاوه‌اي ادامه داد: تزيين خوابگاه‌ها با گل‌هاي طبيعي در طول هفته، انتخاب اتاق نمونه در هر بلوک خوابگاهي، مسابقات فرهنگي شامل خاطره نويسي، عکس و کاريکاتور، برگزاري مراسم انس با قرآن در خوابگاه فرزانگان و علوم با هماهنگي معاونت فرهنگي از ديگر برنامه‌هاي اين هفته بود.
وي تصريح کرد: روحانيون نهاد رهبري در خوابگاه‌ها در ساعات شب براي پاسخگويي به سوالات شرعي، حضور کارشناسان و مشاوران در خوابگاه‌ها، مشاوره براي سخنراني و پرسش و پاسخ و نيز پرسش و پاسخ با حضور مسوولان دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها، بازديد دانشجويان از نقاط ديدني شهر و اختصاص سانس‌هايي از فيلم‌هاي سينمايي براي حضور دانشجويان و تخفيف 50 درصدي بليط استخر در طول اين هفته براي دانشجويان در نظر گرفته شده بود.
معاون دانشجويي دانشگاه بوعلي سينا همدان بيان كرد: در طول اين هفته مسابقات ورزشي مانند پرتاب دارت و کوهنوردي ويژه خواهران و بالا رفتن از طناب، فوتسال، دو ميداني، آمادگي جسماني، پاورليفتينگ، ورزش صبحگاهي، طناب کشي و پرش باگوني ويژه برداران برگزار مي‌شود.
هزاوه‌اي از بهره‌برداري ورودي جديد خوابگاه علوم در سوم خرداد ماه سالجاري خبر داد، ادامه داد: سالن مطالعه جديد براي خوابگاه مريم با ظرفيت60 نفر مورد بهره برداري قرار گرفته است و يک فاز خوابگاهي جديد نيز براي اول مهر افتتاح خواهد شد.
معاون دانشجويي دانشگاه بوعلي سينا همدان تصريح کرد: براي دانشجويان روزانه در مقطع کارشناسي پوشش خوابگاهي صد در صد است و دانشجويان کارشناسي ارشد و دکتري نيز حدود60 درصد از پوشش خوابگاهي برخور دارند.
وي از ساخت خوابگاه متاهلين دانشگاه خبر داد و افزود: اين خوابگاه در دست ساخت است و نزديک به 50 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است و اميدواريم در سال آينده براي دانشجويان دکتري افتتاح شود.


جريمه استعمال هر گونه مواد دخاني در خوابگاه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها