ارائه 40 منبع جديد در 7 رشته علوم انساني

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   07 خرداد 1390-28 May 2011بازدید 1215


وزير علوم با اشاره عملکرد کارگروه تحول علوم انساني در دانشگاهها گفت: براي اولين بار بيش از 40 منبع جديد در 7 رشته علوم انساني مبتني بر نظريه اسلامي از ابتداي مهر 90 در دانشگاهها و مراکز آموزش عالي کشور ارائه و تدريس مي شود.
به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر کامران دانشجو روز جمعه در جلسه هيئت امناي دانشگاه هاي شمال شرق کشور در مشهد با اعلام اين خبر افزود: به دنبال تاکيدات مقام معظم رهبري مبني بر اسلامي شدن علوم انساني دانشگاه ها، کارگروه تحول علوم انساني تشکيل شد و با مطالعه و تلاش هاي بي وقفه اين کار گروه ونظر خواهي و مشورت با صاحب نظران رشته هاي علوم انساني، براي نخستين بار اين منابع جديد در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور ارايه و تدريس مي شود.
وي افزود:‌ با ارايه منابع علوم انساني تدوين شده با استفاده از نظريه هاي اسلامي ، منابع علوم انساني قبلي دانشگاه ها حذف نمي شوند، بلکه به گونه اي فضاي نقد بين منابع جديد و گذشته فراهم مي شود.
دانشجو افزود: ساماندهي آموزش عالي مهارتي کشور از سياست هاي مهم وزارت علوم است که از اول مهرماه سال جاري اجراي آن آغاز مي شود. در اين راستا امکان ادامه تحصيل در مقاطع عالي تحصيلي رشته هاي علمي کاربردي بعد از کارشناسي، تا مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري مبتني بر افزايش مهارت دانشجويان فراهم مي شود.
وزير علوم در اين سفر ضمن رونمايي از سند راهبردي دانشگاه فردوسي مشهد با تاکيد  بر تسريع در اجراي اين سند در سال جاري اظهار داشت : تدوين اين سند اقدامي مهم و ضروري محسوب مي شود و مسئولان دانشگاه بايد با تلاش و جديت نسبت به اجرا و پيگيري اهداف اين سند اقدام کنند.
دانشجو با اشاره به اينکه هم اکنون رشد توليد علم ايران بر اساس برخي گزارش ها  4/11 تا 14 برابر متوسط رشد علمي جهان است، افزود:در راستاي سياست افزايش مهارت رشته هاي دانشگاهي تلاش مي شود 70 درصد دروس دانشگاه ها علمي و بقيه عملي باشند تا مهارت هاي دانشجو در طول تحصيل افزايش يابد.


40 منبع جديد در 7 رشته علوم انساني

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها