تعداد نخبه های دانشگاه صنعتی شریف

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   16 خرداد 1390-06 June 2011بازدید 2096


معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بابیان اینکه این معاونت، دانشگاهها را به مکانهای امن برای تحقق ایده ها و شکوفایی استعدادها تبدیل می کند گفت: هم اکنون بیش از هزار دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر نسرین سلطانخواه در دومین نشست صمیمانه مسئولان بنیاد ملی نخبگان با استادیاران و دانشجویان مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه صنعتی شریف افزود: هم اکنون هزار و 100 دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف و 30 استادیار جوان این دانشگاه مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار دارند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نشست های این معاونت در دانشگاه های مختلف کشور، یاداور شد: نشستهایی که با حضور نخبگان در دانشگاه های تهران و یا سایر استانها انجام می شود، ایده های نوینی به ما می دهد تا وظایف مان را بهتر انجام دهیم و نقاط ضعف را ترمیم کنیم.
وی شناسایی، جذب، حمایت و هدایت استعدادهای برتر را از وظایف بنیاد دانست و ادامه داد: بنیاد با سیاستگذاری و ایجاد ارتباط و تعامل میان نهادهای مرتبط با نخبگان، نوعی تقسیم کار و هماهنگی میان سازمانها انجام می دهد تا مسائل نخبگان مرتفع شود.
سلطانخواه با تاکید بر اینکه بستر رشد و تکامل نخبگان متفاوت است، ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان تصمیم دارد با نظارت بر مکانهای رشد و رویش این استعدادها، دانشگاه ها را به مکانهای امن برای تحقق ایده ها و شکوفایی استعدادهای نخبگان تبدیل کند چرا که ما معتقدیم دانشگاه وظیفه حفظ و نگهداری استعدادهای برتر را دارد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان تقویت هویت دینی و خودباوری را از مهمترین ویژگیهای رشد یک ملت دانست و تاکید کرد: نخبگان به عنوان الگو و عناصر تاثیرگذار در جامعه باید مجهز به خودباوری و اعتماد به تواناییهای خود باشند و این امر محقق نخواهد شد مگر آنکه مکان های رشد آنها همچون دانشگاه ها و مدارس این امور را به آنان منتقل کنند.

وی افزود: طیف عظیم مخاطبان بنیاد ملی نخبگان، استعدادهای برتری هستند که توانایی بالقوه ای دارند و بنیاد تلاش دارد تا با حمایت از آنها این پتانسیل بالقوه درون آنها را به فعلیت برساند تا منشا خدمت رسانی به هموطنان خود شوند.
سلطانخواه با تاکید بر آنکه اکنون نگاه بنیاد معطوف به محیطهای رشد نخبگان است، گفت: تعامل بیشتر با این محیطها و نظارت بیشتر برآنها برای ایجاد شرایط بهتر برای شکوفایی استعدادهای برتر و نخبگان از مهمترین برنامه های حال حاضر بنیاد ملی نخبگان است.


تعداد نخبه های دانشگاه صنعتی شریف

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها