دانشگاه‌ها اولويت پذيرش دانشجوي مهمان را تعيين مي‌كنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 خرداد 1390-14 June 2011بازدید 2189دانشگاه‌ها اولويت پذيرش دانشجوي مهمان را تعيين مي‌كنند

مديركل دانشجويان داخل وزارت علوم گفت: دانشگاه‌ها اولويت پذيرش دانشجوي مهمان را تعيين مي‌كنند و تصميم‌گيري درباره پذيرش يا عدم پذيرش دانشجويان مهمان به عهده دانشگاه‌‌هاست.

مجتبي بذرافشان مدير كل دانشجويان داخل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه زمان درخواست انتقال و مهماني دانشجويان به پايان رسيده است، افزود: 22 هزار تقاضا از سوي دانشجويان براي انتقال و مهماني در سامانه جديد ثبت‌ شد.

وي گفت: بيشترين تقاضاي ورود براي 5 دانشگاه به ترتيب دانشگاه فردوسي مشهد با هزار و 880 تقاضا، دانشگاه اصفهان با هزار و 844 تقاضا، دانشگاه شيراز با هزار و 812 تقاضا، دانشگاه تهران با هزار و 781 تقاضا و دانشگاه صنعتي اصفهان با هزار و 389 تقاضا بود كه اين آمار يك سوم كل تقاضاي مهماني و انتقال به دانشگاه‌هاست.

مديركل دانشجويان داخل وزارت علوم افزود: براساس آيين‌نامه انتقال و مهماني دانشجويان، دانشگاه‌هاي مستقر در تهران 20 درصد از ظرفيت ورودي، دانشگاه‌هاي مستقر در شهرستان‌ها 25 درصد از ظرفيت ورودي هر سال و مؤسسات غيرانتفاعي 15 درصد از ظرفيت ورودي هر سال خود را بايد به پذيرش دانشجويان مهمان اختصاص دهند.

وي با بيان اينكه دانشگاه‌ها در انتخاب دانشجويان خواستارِ مهماني يا انتقال، مختار هستند، گفت: وزارت علوم در انتقال دانشجويان اولويت اول را به خانم‌ها اختصاص داده است.

بذرافشان خاطرنشان كرد: در صورتي كه تعداد دانشجويان داوطلب مهماني در دانشگاهي بيشتر از ظرفيت آن دانشگاه باشد، دانشگاه‌ها بايد اولويت اول را به خانم‌ها اختصاص دهند، اگر تعداد خانم‌ها نيز بيشتر از ظرفيت باشد دانشگاه به صلاحيت خود براساس شرط معدل، تأهل و موارد ديگر اقدام به پذيرش دانشجوي مهمان مي‌كند.


دانشگاه‌ها اولويت پذيرش دانشجوي مهمان تعيين مي‌كنند

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها