راه اندازي رشته ريزکرم شناسي در دانشگاه ياسوج

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   30 خرداد 1390-20 June 2011بازدید 1668دانشگاه ياسوج براي نخستين بار در خاورميانه رشته ريزکرم شناسي (نماتد شناسي) را با موافقت شوراي گسترش آموزش عالي راه اندازي مي کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه ياسوج براي نخستين بار در خاورميانه توانست با موافقت شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، رشته مهندسي کشاورزي ريز کرم شناسي (نماتد شناسي) را در دانشکده کشاورزي راه اندازي کند.

طرح ايجاد اين رشته در سال 86 توسط دکتر محمد عبدالهي - عضو هيئت علمي دانشگاه ياسوج ارائه شد وي درپاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص بيان علت تاخير در راه اندازي اين رشته از سال 86 تاکنون، گفت: علت تاخير در موافقت با راه اندازي اين رشته را مي توان در نپرداختن به رشته کرم ريز شناسي در دانشگاه هاي مادر کشور دانست که شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم تاکيد داشت اين رشته ابتدا مي بايست در دانشگاه هاي مادر و مهم کشور راه اندازي شود.

وي افزود: شوراي گسترش حتي چند بار در برخي دروس اين رشته ايراداتي را وارد کرد تا اينکه اين رشته در دانشگاه ياسوج راه اندازي شد و برخي دانشگاه ها از جمله شيراز و گيلان قول همکاري در اين رشته را به دانشگاه ياسوج دادند.

وي ادامه داد: رشته کرم ريز شناسي در مهرماه 90 براي نخستين بار در مقطع کارشناسي ارشد با پذيرش 8 دانشجو براي نخستين بار در خاورميانه فعاليت آموزشي خود را آغاز مي کند و در اين رشته حدود 10 درس تخصصي نماتد شناسي ارائه مي‌شود که البته اکثر اين دروس در رابطه با جنبه ‌هاي گياهپزشکي نماتدها است و دانش ‌آموخته آن هم به عنوان متخصص نماتد شناس و نه بيماري ‌شناس فارغ ‌التحصيل مي‌شود.

اين عضو هيئت علمي دانشگاه ياسوج در خصوص وضعيت امکانات و تجهيزات آزمايشگاهي که براي اين رشته نياز است، تاکيد کرد: بخشي از تجهيزات آزمايشگاهي مورد نياز اين رشته فراهم شده اما نياز است تا بخش ديگر اين امکانات در اختيارمان گذاشته شود.


رشته ريزکرم شناسي

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها