آخرین وضعیت نرخ غذای دانشجویی/ جزئیات یارانه های دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   12 تیر 1390-03 July 2011بازدید 2205


آخرین وضعیت نرخ غذای دانشجویی/ جزئیات یارانه های دانشجویی
به گفته معاون دانشجویی وزارت علوم، یارانه­های دانشجویی بدین معنا نیست که دانشجویان هزینه های موجود صرف شده را بپردازند، بلکه سیاست آن است تا این ما به التفاوت را مرحله به مرحله از طرق دیگری مانند پرداخت وام جبران و همزمان کیفیت غذا را بالا ببریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ملاباشی با بیان اینکه دانشگاهها در اجرای طرح هدفمندسازی یارانه­های دانشجویی همراه با سیاست­های دولت در جهت واقعی کردن قیمت­ها در این بخش حرکت می­کنند، تاکید کرد: یکی از برنامه­هایی که در دولت عدالت محور صورت گرفته، برگشت سرمایه صندوق رفاه دانشجویان است که این امر زمینه خودکفایی صندوق را فراهم آورده و نگرانی دانشگاهها را در نخستین قدم پرداخت وام ها از جمله وام  شهریه دانشجویی رفع کرده است.

خودکفا شدن صندوق رفاه؛ سیاست وزیر علوم

معاون وزیر علوم خودکفا شدن صندوق رفاه دانشجویان را از جمله سیاست­های اصلی در این حوزه دانست و افزود: تحقق این موضوع که به طور جدی پیگیری می شود، سبب خواهد شد تا بخش عظیمی از بودجه های کشور برای سرمایه گذاری در طرح های بزرگ کشور آزاد شود.

یارانه های دانشجویی موازی با سیاست دولت است

وی با بیان اینکه اجرای طرح هدفمندسازی یارانه های دانشجویی در دانشگاهها گام به گام و موازی با سیاست­های دولت، پیش خواهد رفت، به اجرای مرحله اول برون سپاری فعالیت­های معاونت دانشجویی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی چند سال گذشته اجرایی شدن مرحله اول این طرح در برخی دانشگاهها از جمله دانشگاه تبریز و دانشگاه فردوسی مشهد بسیار موفقیت آمیز بوده که نشان می دهد برنامه ریزی های صورت گرفته در این حوزه به خوبی انجام شده و باید این سیاست ها تداوم یابد.

ملاباشی با تاکید بر اینکه باید بار ارائه تسهیلات رفاهی از دانشگاهها برداشته شود، گفت: اگر این امر محقق شود دانشگاهها بهتر خواهند توانست به وظیفه اصلی خود در آموزش، پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص به عنوان بالاترین سرمایه کشور بپردازند.

پیش بینی نرخ ثابت و شناور برای غذای دانشجویی

وی با اشاره به اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرای صحیح این سیاست، برنامه های مختلفی را در این راستا به اجرا خواهد گذاشت، پیش بینی نرخ ثابت و شناور برای غذای دانشجویی را از جمله این موارد معرفی کرد و گفت: ارائه نرخ ثابت و شناور هر کدام دارای مزایا و معایبی است اما با تصمیمات ستادی و اختیاراتی که دانشگاهها از آن برخوردار خواهند شد، تلاش می شود تا حقی از دانشجویان ضایع نشود.

نظرات دانشجویان اعمال می شود

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری استفاده از نقطه نظرات و پیشنهادات دانشجویان را برای اجرای مطلوب این طرح را از جمله برنامه ها در این زمینه خواند و از معاونان دانشجویی دانشگاهها خواست تا با افزایش ارتباط خود با دانشجویان از افکار سازنده آنان نه تنها در امور تغذیه بلکه در تمام امور دانشجویی در دانشگاه بهره گیرند.


آخرین وضعیت نرخ غذای دانشجویی جزئیات یارانه های دانشجویی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها