یادآوری مسائل شرعی به دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 تیر 1390-11 July 2011بازدید 1754


معاون فرهنگی وزیر علوم با تأکید بر برنامه‌ریزی مدیران فرهنگی دانشگاهها جهت استفاده از ظرفیت دانشگاه برای مشارکت آفرینی بیشتر در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری آتی گفت: باید تلاش کنیم تعامل کل دانشگاه با بدنه دانشگاهی زیادتر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا خواجه سروی یکشنبه شب در افتتاحیه گردهمایی مدیران فرهنگی دانشگاهها در دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور در ادامه اظهاراتش درباره زمینه سازی برای مشارکت آفرینی بیشتر در انتخابات های مجلس و ریاست جمهوری آتی گفت: حتماً یکی از اعضای هیئت رئیسه و شورای دانشگاهها به طور زمان بندی شده، منظم و اعلام شده در نماز جماعت دانشگاهها حضور پیدا کنند و حوصله بیشتری در شنیدن صبت ها و مسائلی که نمازگزاران در حاشیه نماز جماعت با آنها در میان می گذارند به خرج دهند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بر حضور مستمر مدیران فرهنگی در خوابگاههای دانشجویی برای ارتباط با دانشجویان تأکید کرد و گفت: مدیران فرهنگی در دانشگاهها باید سرباز خط تعامل باشند. دانشجویان نیاز دارند با مسئولان بنشینند و حرف بزنند لذا مدیران فرهنگی باید این فضا را فراهم کنند تا مانند سالهای گذشته که دانشگاههایمان دانشگاه بانشاطی بود حتماً فضای با نشاط تری نیز داشته باشند.

وی افزود: فضا به سمتی برده شود که اگر ظهرها در مساجد دانشگاهها قرآن خوانده نمی شود حتماً خوانده شود. در زمینه مسائل شرعی نیز انتظار داریم مدیران فرهنگی در خوابگاهها مسائل شرعی را به دانشجویان یادآوری کنند.

خواجه سروی از مدیران فرهنگی خواستار پیگیری راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها شد و گفت: لزومی ندارد که کرسی های آزاد اندیشی صرفا به سمت مسائل سیاسی بروند بلکه کرسی های آزاد اندیشی می توانند به طور تخصصی در حوزه های علمی، هنری و ... نیز برگزار شوند.

معاون فرهنگی وزیر علوم از مدیران فرهنگی دانشگاهها خواستار شد تا برای دست اندرکاران کرسی های آزاداندیشی کارگاههایی درباره چگونگی برگزاری این کارگاهها برگزار شود.

وی با تأکید بر برنامه ریزی برای استحکام هویت دینی، اجتماعی و فردی دانشجویان گفت: اگر هویت دانشجویان واقعاً مستحکم شود بمب اتم هم کنار یک فرد زده شود اتفاقی برای وی نخواهد افتاد و جنگ نرم و حمله سایبری هم نمی تواند در او اتفاقی ایجاد کند.


مسائل شرعی دانشجویان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها