درخواست پذيرش 15 هزار دانشجو؛ بازنشستگي 310 هزار فرهنگي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   21 تیر 1390-12 July 2011بازدید 1999


اسدالله اسدي گرمارودي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به تصويب كليات طرح ايجاد «دانشگاه ويژه فرهنگيان» زيرنظر آموزش و پرورش در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اظهار داشت: در حال حاضر پس از تصويب كليات اين طرح، «اساسنامه» دانشگاه ويژه فرهنگيان در دستور كار شوراي انقلاب فرهنگي قرار دارد كه به محض تصويب و ابلاغ، مراكز تربيت معلم فعلي با عنوان مراكز تابعه دانشگاه ويژه فرهنگيان كار خود را ادامه مي‌دهند.

وي با اشاره به مصوبه مجلس كه در آن به وزارت آموزش و پرورش اجازه پذيرش دانشجو در سال 90 داده شده است، ادامه داد: بر اثر برآوردهاي ما طي 10 سال آينده 310 هزار فرهنگي بازنشسته مي‌شوند كه بر اين اساس بايد در راستاي تأمين نيروي انساني مورد نياز در آينده از طريق جذب دانشجو در دانشگاه ويژه فرهنگيان اقدام كنيم.

* توجه به "نياز شهرستان‌ها " در جريان پذيرش 15 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگيان

سرپرست مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ع) تصريح كرد: بر اساس اين نياز، امسال از رياست جمهوري درخواست پذيرش 15 هزار دانشجو را در دانشگاه ويژه فرهنگيان مطرح كرده‌ايم كه وي نيز دستور بررسي اين درخواست را در يك كارگروه ويژه صادر كرده است و طي هفته جاري در نشست‌هاي مشترك با معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري موضوع سهميه پذيرش امسال را بررسي خواهيم كرد.

وي خاطرنشان كرد: در اين جريان ملاك‌هايي همچون «جنسيت پذيرش، رشته و دوره تحصيلي و نيازهاي شهرستان‌ها» ملاحظه مي‌شود كه پس از نهايي شدن اين درخواست، جزئيات آن اطلاع‌رساني مي‌شود.

اسدي گرمارودي در رابطه با اختصاص بخشي به رشته‌هاي دانشگاه ويژه فرهنگيان در دفترچه شماره 2 كنكور امسال كه وزير آموزش و پرورش پيش از اين وعده آن را داده بود، گفت:‌ به محض تصويب و ابلاغ اساسنامه دانشگاه ويژه فرهنگيان راجع به چگونگي پذيرش دانشجو اطلاع‌رساني مي‌شود اما مسلماً در سال تحصيلي جديد افرادي در اين دانشگاه پذيرش خواهند شد.

* امكان پذيرش 670 دانشجو در دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي در سال جاري

سرپرست مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ص) اظهار داشت: امسال در دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي در رابطه با 670 نفر براي مقطع «كارشناسي پيوسته» در رشته‌هاي «فني و حرفه‌اي، امور پرورشي، مشاوره و تربيت‌بدني» اعلام نياز كرده‌ايم كه بر اين اساس، امسال اين تعداد ظرفيت در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسري گنجانده خواهد شد.

* وضعيت "بورسيه " دانشجويان تابعه آموزش و پرورش در آينده نزديك مشخص مي‌شود

وي در رابطه با مباحثي مانند تعهد استخدامي (بورسيه) براي دانشجويان پذيرفته شده در دانشگاه ويژه فرهنگيان يا دانشگاه شهيد رجايي عنوان كرد: تمام اين مسائل در نشستي كه در آينده نزديك خواهيم داشت، مشخص مي‌شود.


درخواست پذيرش 15 هزار دانشجو

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها