دومين دوره طرح ولايت دانشجويی آذربايجان‌غربی در دانشگاه اروميه آغاز مي‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   29 تیر 1390-20 July 2011بازدید 2509


دومين دوره طرح ولايت دانشجويی آذربايجان‌غربی در دانشگاه اروميه آغاز مي‌شود


مسئول آموزش سازمان بسيج دانشجويي آذربايجان غربي گفت: دومين دوره طرح ولايت دانشجويي استان آذربايجان غربي فردا در دانشکده علوم دانشگاه اروميه برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري آريا ، يوسف حيدري با اشاره به زمان و مکان برگزاري دومين دوره طرح ولايت دانشجويي استان آذربايجان غربي گفت: اين طرح از فردا تا هشتم مرداد ماه جاري در محل دانشکده علوم دانشگاه اروميه برگزار مي شود.
وي افزود: امسال 300 نفر از دانشجويان دانشگاه هاي استان در طرح ولايت دانشجويي شركت مي كنند و مباني عقيدتي و سياسي را فرا مي گيرند.
مسئول آموزش سازمان بسيج دانشجويي آذربايجان غربي با بيان اينكه تعداد دانشجويان شركت كننده در اين طرح نسبت به سال گذشته 110 درصد افزايش داشته است،‌ افزود: 160 دانشجوي دختر و 140 دانشجوي پسر منتخبان حضور در طرح ولايت آذربايجان غربي را تشکيل مي دهند.
حيدري در خصوص استادان اين طرح و چگونگي ارائه دروس براي دانشجويان گفت: استادان اين دوره، از مرکز انديشه هاي علمي و آموزشي موسسه حضرت امام خميني (ره) اعزام مي شوند.
وي برگزاري کارگاه هاي آموزشي با موضوعات جوان و رفتار او در محيط دانشگاه و اجتماع، جوان و ازدواج آسان و جوان و اشتغال را از جمله برنامه هاي جنبي اين طرح برشمرد.
مسئول آموزش سازمان بسيج دانشجويي آذربايجان غربي برگزاري محافل انس با قرآن را از ديگر برنامه هاي اجرايي در طرح ولايت استاني دانست و تصريح کرد: قرائت دعاي کميل، زيارت عاشورا، دعاي توسل و برگزاري کلاس هاي روان شناسي و مشاوره و بازديد از اماکن متبرکه و تفرجگاه هاي استان از ديگر برنامه هاي جنبي اين طرح است.
حيدري در خصوص اهميت برگزاري اين دوره در دانشگاه ها ‌گفت: اين طرح به عنوان يكي از راهكارهاي موثر، ‌نقش برجسته اي در تقويت روحيه دفاع از اصول و ارزش هاي مكتب انسان ساز اسلام ناب در مراكز آموزش عالي سراسر كشور ايفا مي كند.
وي ادامه داد: تحكيم انديشه هاي ناب اسلامي دانشجويان و تجهيز آنها به علم و معرفت ديني، ‌اشاعه تفكر و فرهنگ بسيجي در دانشگاه و ‌گسترش معرفت و بصيرت ديني بر پايه قرآن و مكتب اهل بيت (ع) از مسائلي است كه اهميت آشنايي هر چه بيشتر با آموزه هاي ناب اسلامي را روشن مي كند.
مسئول آموزش سازمان بسيج دانشجويي آذربايجان غربي خاطرنشان كرد: شناخت راه و هدف،‌ قدرت تحليل، ‌تشخيص وظيفه، ‌تاثيرگذاري در بين دانشجويان، ‌اعتماد به نفس، ‌جهت دادن به فعاليت ها و تجهيز دانشجويان به ابزار منطقي و مستدل به منظور اثرگذاري بر شبهات و القائات فكري و انديشه اي در مراكز آموزش عالي استان از ضروريات ايجابي و اثباتي اين طرح است.


دومين دوره طرح ولايت دانشجويی آذربايجان‌غربی دانشگاه اروميه آغاز مي‌شود

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها