انتقادات نخبگان به دوره هاي پسادکتري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   04 امرداد 1390-26 July 2011بازدید 1615


برخي از نخبگان کشور در نشست خبرگزاري مهر با مسئولان بنياد ملي نخبگان به بيان ايراداتي در خصوص نحوه حمايت هاي بنياد ملي نخبگان از دانشجويان پسا دکتري پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، نخبگان در اين نشست که با محوريت استفاده بهتر و حمايت موثر از نخبگان در کشور در خبرگزاري مهر برگزار شد، با اشاره به اينکه راه اندازي دوره هاي پسا دکتري و حمايت از دانشجويان و نخبگان در اين دوره ها مي تواند راهکاري براي خروج از نخبگان و جذب آنها در کشور باشد، مطرح کردند که حقوق ماهانه اين محققان با اشکالاتي همراه است.

دکتر مهرزاد نصيريان - رتبه دوم جشنواره بين المللي خوارزمي با انتقاد از نحوه برگزاري دوره هاي پسا دکتري گفت: در ابتدا اعلام شد که در دوره پسا دکتري دانشجويان از حقوق ماهانه برخوردار مي شوند اما پس از مدتي قانوني وضع شد که در آن تاکيده شده بود به دانشجويان دوره پسا دکتري شاغل حقوق ماهيانه تعلق نمي گيرد.

اين محقق با تاکيد بر اينکه بر اساس اين قانون حقوق دوره پسا دکتري به وي تعلق نگرفته است، يادآور شد: از آنجايي که در آن زمان در صنعت مشغول به کار بودم اين امر سبب شده که مشمول طرح دانشجويان پسا دکتري قرار نگيرم.

کمبود تجهيزات آزمايشگاهي و قوانين دست و پاگير

نصيريان با اشاره به زير ساختهاي آزمايشگاهي و تحقيقاتي در دانشگاه، اظهار داشت: در بسيار از موارد براي انجام آزمايشها به دليل کمبود تجهيزات آزمايشگاهي لازم بود تا تست هاي لازم را از طريق مراکز ديگر پيگيري کنيم.

وي با بيان اينکه انجام اين امر نياز به بودجه دارد، ادامه داد: اين در حالي است که با ايجاد محدوديت در آيين نامه ها و قوانين دست و پاي محققان بسته مي شود.

حل مشکلات دانشجويان دوره پسا دکتري را در اعطاي گرنت هاي پژوهشي

دکتر مريم کبير سلماني- رتبه اول کشوري در رشته دکتري ژنتيک و استاديار پژوهشگاه ژنتيک در اين باره گفت: طبق قوانين و آيين نامه هاي بنياد ملي نخبگان گرنت هاي پژوهشي به دانشجويان دوره پسا دکتري گرنت تعلق نمي گيرد.

وي حل مشکلات دانشجويان دوره پسا دکتري را در اعطاي گرنت هاي پژوهشي دانست و اظهار داشت: اعطاي اين حمايت مالي مي تواند مشکلات محققاني که در اين دوره پروژه هاي تحقيقاتي را اجرايي مي کنند، موثر باشد.

بنياد ملي نخبگان نهاد ارزيابي ها کننده عملکرد محققان دوره پسا دکتري

سوده غفوري فرد - رتبه اول آزمون سراسري و استاديار دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، با اشاره به آيين نامه هاي بنياد ملي نخبگان براي حمايت از دانشجويان دوره پسا دکتري خاطر نشان کرد: در صورتي که عملکرد دانشجويان اين دوره توسط بنياد ملي نخبگان مورد ارزيابي قرار گيرد مي تواند در ارتقاي سطح حمايت ها موثر باشد.

وي همچنين به نحوه اعطاي حقوق ماهيانه محققان دوره پسا دکتري اشاره کرد و گفت: اعتباراتي از سوي بنياد به دانشگاه ها داده مي شود اما در صورتي که محققان موفق به دريافت اين حقوق نشوند چگونه مي توانند تحقيقات خود را ادامه دهند؟


دوره هاي پسادکتري

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها